VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

30.12.2017

Kalendář podpoří vzdělávání sestřiček

Vyzdvihnout hodnotu zdraví a zamyslet se nad potřebou mnohdy nelehkého, ale krásného povolání zdravotní sestry je cílem kalendáře, který nafotily a nechaly vyrobit studentky a učitelky Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy (VOŠ) zdravotnické ve Vsetíně.

30.12.2017

Devatenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.  

29.12.2017

Od půlnočních ohňostrojů valašská města upustila

Příchod nového roku oslaví lidé na Valašsku při společném podvečerním setkání ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. Program silvestrovských oslav zakončí ohňostroje.

29.12.2017

Nový sníh komplikace na valašských silnicích nezpůsobil

Noční sněhová nadílka na Valašsku očividně změnila ráz krajiny, na silnicích ale sníh výrazné komplikace nezpůsobil.

29.12.2017

Sněhová nadílka zasypala Zlínský kraj, pod tíhou sněhu padaly stromy

Celonoční vydatné sněžení, které v noci ze čtvrtka 28. na pátek 29. prosince 2017 zasáhlo Zlínsko, komplikovalo silniční provoz a pod tíhou mokrého sněhu padaly celé stromy nebo jejich části.

29.12.2017

Kamera zabere celou křižovatku

Nová kamera hlídá rušnou křižovatku u hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm. Nahradila dosluhující předchůdkyni, která vykazovala kvůli stáří stále častější výpadky.

29.12.2017

Přes Karolinku jezdí řidiči už po opravené cestě

Opravy průjezdního úseku městem Karolinka, které začaly v polovině července 2017, dokončili dělníci po pěti měsících. Stavbu v hodnotě téměř deset a půl milionu korun spolufinancoval Státní fond dopravní infrastruktury. Celkem se jednalo o opravu cesty v délce 1,1 kilometru.

28.12.2017

Ve Zlínském kraji hrozí ledovka a nová sněhová nadílka, varují meteorologové

Před náledím a novou sněhovou nadílkou dnes varovali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu v nejnovější výstraze s vysokým stupněm nebezpečí pro Zlínský i sousední kraje.

28.12.2017

V centru Vsetína zavřeli parkoviště, až do jara

Na čtyři měsíce zmizí parkovací místa v centru Vsetína.

28.12.2017

Nový ultrazvuk v Meziříčí odhalí nemoci už v brzkém stadiu. Pomůže těhotným

Nový ultrazvuk v Nemocnici Valašské Meziříčí odhalí problémy žen i nenarozených dětí.

27.12.2017

Lidé v Loučce si užili tradiční betlém, letos podesáté

Desátý ročník tradičního Živého betléma připravili dobrovolníci v Loučce. Jako každý rok se uskutečnil na Štědrý den před polednem. Nechyběl při něm dokonce živý velbloud.

26.12.2017

Do Balatonu se vrhli otužilci. Voda prý byla příjemná

FOTOGALERIE / Asi desítka nadšenců do otužování se včera odpoledne již tradičně sešla na štěpánském plavání v Balatonu v Novém Hrozenkově. Přestože podmínky k pobytu ve vodě nebyly ideální, otužilci si koupání pochvalovali.

26.12.2017

Děti psaly pohádky pro Deník. Přečtěte si je a hlasujte pro nejlepší

Deník těsně před Vánocemi vyhlásil soutěž o nejkrásnější pohádku, kterou napíší malí čtenáři. Do redakce jich dorazilo mnoho. Ty nejlepší si můžete přečíst zde a také můžete hlasovat, která z pohádek se vám líbí nejvíce. Její autor či autorka od redakce získá cenu.

26.12.2017

Se Vsacany si zazpívaly stovky lidí

Tradiční zpívání koled přilákalo v sobotu 23. prosince v podvečer na Dolní náměstí ve Vsetíně několik stovek lidí. Hlavní slovo měli členové domácího folklorního souboru Vsacan, kteří každoročně toto předvánoční setkání pořádají.

AKTUALIZUJEME
26.12.2017

OBRAZEM: Lidé ve Študlově si odnášeli betlémské světlo

FOTOGALERIE / Lidé ve Študlově si na Štědrý den mohli do místního kostela sv. Matouše přijít pro betlémské světlo. Přišla také Marie Poláchová.

AKTUALIZUJEME
26.12.2017

OBRAZEM: Mše svatá v Lidečku

FOTOGALERIE / Na mši svatou do kostela svaté Kateřiny v Lidečku přišly na Boží hod vánoční desítky věřících.

25.12.2017

Děti rozhodly: Která pohádková bytost by měla vládnout české zemi?

Krakonoš z Krkonošských pohádek zvítězil ve velké vánoční anketě Deníku mezi 290 dětmi. Ale bylo to těsné. Na záda mu dýchal loupežník Rumcajs s princeznou Elsou z Ledového království.

24.12.2017

Přečtěte si přání čtenářů Deníku. Splní se?

Deník vyzval své čtenáře, aby poslali vánoční přání, které redaktoři Deníku v těchto dnech doručí do vídeňské katedrály svatého Štěpána, kde je umístěna schránka, kam se přání ze všech koutů světa hází.

24.12.2017

Osobností Moravy pro rok 2017 je hudebník Jiří Pavlica

FOTOGALERIE / Osobností Moravy pro rok 2017 se stal hudebník, skladatel a umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica. 

23.12.2017

Meziříčská radnice požádá o dotace na modernizaci škol

O evropské dotace na modernizaci či budování nových učeben v základních školách požádá v lednu vedení radnice ve Valašském Meziříčí.

23.12.2017

Jak bude otevřeno na Silvestra a Nový rok?

Otevírací doba velkých supermarketů a obchodních center na Silvestra a Nový rok ve Zlínském kraji

22.12.2017

Pamětní deskou vzdali hold Jaroslavu Dvořáčkovi

Pamětní desku dlouholetého předsedy Tělovýchovné jednoty Rožnov Jaroslava Dvořáčka v polovině prosince slavnostně odhalili v budově krytého bazénu v Rožnově.

22.12.2017

Malé pacienty o Vánoce v nemocnicích nepřipraví

Ležet v nemocnici není úplně ideální scénář, jak prožít vánoční svátky. Zvlášť pokud se jedná o dětského pacienta. Obě valašské nemocnice si proto každoročně dávají za cíl nejen dětem pobyt ve zdravotnickém zařízení co nejvíce zpříjemnit.

22.12.2017

Komunitní centrum ve Valašském Meziříčí má stát přes 83 milionů

Do nákladné stavby takzvaného Komunitního centra se chtějí v příštím roce pustit ve Valašském Meziříčí. Náklady na jeho vybudování jsou předběžně vyčíslené na více než 83 milionů korun.

22.12.2017

Děti letos věnovaly dětem přes 600 dárků

Pracovníci vsetínské Diakonie po roce opět zorganizovali dobročinnou akci Vánoční krabice od bot.

22.12.2017

Na internátu v Rožnově bojují se štěnicemi

S nepříjemnou komplikací se v uplynulých dnech potýkala Střední škola zemědělská a přírodovědná v Rožnově pod Radhoštěm.

22.12.2017

Nejhezčí strom v kraji má Fryšták, druhý září v Uherském Brodě

Nejhezčí vánoční strom ve Zlínském kraji stojí ve Fryštáku. Rozhodli o tom čtenáři Deníku, kteří pro něj během posledního týdne hlasovali na webu.

22.12.2017

Areálem nemocnice se nesly koledy a vůně vánočního čaje

Studenti prvního, třetího a čtvrtého ročníku vsetínské střední zdravotnické školy si společně se zdravotníky zazpívali koledy u vánočního stromu v areálu Vsetínské nemocnice.

22.12.2017

Domácí vánočky a perníčky provoněly Schlattauerovu kavárnu

Schlattauerovu kavárnu ve valašskomeziříčské gobelínové manufaktuře ve čtvrtek 21. prosince nejprve provoněly perníčky. Když už byl z trouby vytažený poslední plech lahodných hvězdiček, zvonečků a prasátek, přišly na řadu vánočky.

22.12.2017

Osmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT