VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

15.9.2017

Plavce vystřídají kapři a pstruzi

Akce pro celou rodinu s názvem Pstruhobraní se koná v sobotu 16. září od 14 hodin na koupališti v Mikulůvce. Zábavné odpoledne, které navazuje na předešlé úspěšné ročníky, oficiálně uzavře letošní koupací sezonu.

15.9.2017

K zámku se sjedou veteráni

Tradiční sraz veteránů z rožnovského Autoklubu se uskuteční na nádvoří zámku Lešná u Valašského Meziříčí v sobotu od 10 do 12 hodin.

15.9.2017

Senioři v Meziříčí se dočkají nových zahrad

Úpravu stávajících terapeutických zahrad v areálu místní LDN, Seniorparku a hospice Citadela odsouhlasili meziříčští radní.

15.9.2017

Citadela hledá dobrovolníky

Hospic Citadela ve Valašském Meziříčí prostřednictvím projektu Dobrovolníci pro Citadelu hledá do svého týmu nové kolegy, kteří budou ve svém volném čase a zdarma navštěvovat klienty.

15.9.2017

Dinosauři u braneckého zámku? Proč ne...

Jindřich Oleš, grafik, kreslíř a ilustrátor z Ostravy, momentálně žijící ve Valašském Meziříčí, si letos připsal na konto další tvůrčí počin.

15.9.2017

Nové hřiště otevře Rožnovanům Dana Zátopková

Za účasti významných hostů v pátek 15. září v Rožnově pod Radhoštěm slavnostně otevřou opravené víceúčelové sportovní hřiště u polikliniky v Letenské ulici.

14.9.2017

FOTO, VIDEO: Děti obdivovaly práci policie

Tleskali policii. Stovky dětí se dnes zblízka seznámily s prací policie, městské policie, celní správy a Besipu. Na letním stadionu ve Valašském Meziříčí se dopoledne uskutečnil Den s Policií České republiky. 

14.9.2017

Vozár&Horský z firmy 3apes o Festivalu světel: Lidé zažijí co dosud nezažili

ROZHOVOR / Dny města Valašského Meziříčí uzavře dnešní premiérový Festival světel se světelnou show, videomappingy a virtuální realitou. 

14.9.2017

Nejlepší je med z Bystřice

Odcházet z valašskomeziříčského Medového dne jako vítězové se včera poštěstilo manželům Jaroslavě a Karlovi Gomolovým z Bystřice pod Hostýnem.

13.9.2017

Vyhořelý Libušín získává zpět svou podobu

Obnova vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách je už tři měsíce v plném proudu. Památka pomalu získává zpět svou podobu.

12.9.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Sychrov ve Vsetíně

Ve středu startuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Začínáme fotkami usměvavých dětí z 1.A, 1.B a 1.C ZŠ Sychrov ve Vsetíně. Už ve středu ve Valašském deníku.

12.9.2017

Na Valašsku se rodí více chlapečků

Více lidí zemřelo, než se narodilo, více se vystěhovalo, než přistěhovalo. Od počátku roku ubylo obyvatel Zlínského  kraje o 728 na 582 970 osob. Proti stejnému období minulého roku klesl počet sňatků (o 2,3 %) a počet přistěhovalých (o 0,7 %).

12.9.2017

Rožnovské infocentrum je první

Turistické informační centrum (TIC) v Rožnově pod Radhoštěm zvítězilo za Zlínský kraj v anketě Informační centrum roku 2017.

12.9.2017

První promoce: diplomy dostalo padesát absolventů

Slavnostní promoce uzavírá jednu kapitolu našeho života. Přijměme skutečnost, že diplom není výsledkovou listinou závodu, nýbrž startovním číslem. S tímto vědomím ze sebe v životním závodě vydávejme vše, protože na odpočinek bude jistě dost času za cílovou páskou.“ Těmito slovy uzavřela děkovnou řeč právě promovaná studentka Vysoké školy Humanitas Jana Hrušáková. Spolu s ní si včera dopoledne převzalo diplom dalších osmačtyřicet kolegů.

11.9.2017

Císař Konstantin Veliký vystoupil z obrazu

Živý obraz vedle historické předlohy spatřili ve čtvrtek 7. září v podvečer návštěvníci Schlattauerovy kavárny. Římský císař Konstantin Veliký a členové jeho družiny vystoupili ze čtyři sta let starého tkaného obrazu a promluvili ústy studentů gymnázia. Obdobné scény se v meziříčské gobelínové manufaktuře stávají tradicí. 

10.9.2017

Valašské záření: tisíce lidí bavil Mládek, Kolář, Anděl Páně i místní bigbít

VELKÁ FOTOGALERIE / Devatenáctý ročník vsetínského víkendového veselí je minulostí. Valaši po dva dny zářili na Dolním náměstí, na Svárově, v Kulturním domě i kině Vatra. Valašské záření nabídlo pestrý program, který byl nejen o hudbě.

8.9.2017

Protikuřácký zákon lidé dodržují, problém je ale noční klid

Vlna kritiky se proti němu zvedla ještě dřív, než byl vůbec uveden v platnost: a ani dva měsíce po zavedení protikuřáckého zákona se nemírní. Jeho porušování však na Kroměřížsku policisté ani hygienici nezaznamenali.

8.9.2017

Jarmilu Šulákovou navrhli na státní vyznamenání

Vedení vsetínské radnice zaslalo Kanceláři prezidenta republiky žádost o udělení státního vyznamenání in memoriam nejznámější české zpěvačce lidových písní, národní umělkyni a čestné občance města Vsetín Jarmile Šulákové.

8.9.2017

Školáci na exkurzi zdobili perník a vyráběli rámečky

Téměř dvě stovky osmáků a deváťáků ze základních škol z Vizovic, Slušovic, Nového Hrozenkova, Horní Lidče a Brumova-Bylnice dorazilo ve čtvrtek dopoledne na akci Vyzkoušej si řemeslo do Vsetína. Po roce ji pořádala Střední odborná škola Josefa Sousedíka.

8.9.2017

Stavba rondelu nabírá skluz

Z jízdy po Valašském Meziříčí se musí řidičům řádně točit hlava. Na území města je už nyní osm okružních křižovatek, devátý rondel staví dělníci v Nádražní ulici.

7.9.2017

Kateřinický benefičák není jen o penězích, ale i o setkávávní

Usměvaví členové ze Sdružení přátel Kateřinic, spolupořadatelé, přátelská atmosféra, napečené domácí buchty a především spokojení rodiče nemocného Kubíka. Tak to vypadalo ve středu v kulturním domě v Kateřinicích, kde pořadatelé předali rodičům Ťaškým výtěžek 4. ročníku Kateřinického benefičáku.

7.9.2017

Kubík potřebuje transplantaci kostní dřeně

Na vsetínském Valašském záření bude v pátek 8. září mezi 13. a 17. hodinou možné zapsat se do registru dárců kostní dřeně a pomoci tak pětiletému Kubíkovi Stříteskému z Ratiboře, který nutně potřebuje transplantaci.

7.9.2017

Strážníci opět kontrolují přechody

Se začátkem nového školního roku se na přechodech pro chodce v Rožnově pod Radhoštěm opět objevili strážníci městské policie a příslušníci státní policie. Každý všední den mezi sedmou a osmou hodinou zde budou již třiadvacátým rokem provádět kontrolu.

6.9.2017

Platově jsme na dně. Lidé na Zlínsku berou téměř nejnižší mzdy v ČR

Podle Českého statistického úřadu vzrostla průměrná mzda ve Zlínském kraji ve 2. čtvrtletí 2017 oproti stejnému období předchozího roku téměř o 1,8 tisíc Kč, procentuálně o 7,4. Přesto je druhá nejnižší v ČR. Proti republikovému průměru, který dosáhl 29 346 Kč, zaostává průměrná mzda ve Zlínském kraji aktuálně o 3509 Kč. Ve Zlínském kraji pracuje cca 205 tisíc lidí.

6.9.2017

Železnice oslavila osmdesáté výročí, dorazila tisícovka návštěvníků

Velkou slavnost zažili v neděli 3. září obyvatelé Horní Lidče a další návštěvníci z okolních obcí. Při příležitosti oslav osmdesátého výročí otevření železniční tratě Milana Rastislava Štefánika Púchov - Horní Lideč byl z Púchova vypraven parní vlak, který do Horní Lidče přivezl stovky pasažérů.

6.9.2017

Hvězdně obsazený film natáčí filmaři i na Valašsku

Tři dny strávili filmaři na Zlínsku. Některé scény ale točili i v Ratiboři a Pržně.

6.9.2017

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z regionu?

Vydat, či nevydat? Poslanci dnes budou rozhodovat, zda vyhoví žádosti policie na vydání šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše a jeho stranického místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Deník oslovil poslance zvolené za Zlínský kraj a zeptal se, jak budou ve středu v Poslanecké sněmovně hlasovat.

5.9.2017

Značení silnice naštvalo hejtmana, kraj teď šoférům nabízí webovou aplikaci

Řidiči, kteří ve Zlínském kraji narazí na nevhodné svislé či vodorovné značení silnic II. a III. třídy, mohou od úterý takové úseky nahlásit prostřednictvím webové aplikace. 

5.9.2017

Leskovečtí prvňáčci se nejvíce těší na čtení pohádek

Do školních lavic včera opět usedlo také pětatřicet žáků na Základní škole Leskovec. Plná očekávání byla hlavně devítka prvňáčků, kteří včera vstoupili do nové životní etapy.

5.9.2017

Zuberské referendum neplatí, rozhodl správní soud

Referendum o stavbě multifunkčního areálu v Zubří, které se uskutečnilo v polovině června, je neplatné. Na konci minulého týdne o tom rozhodl Nejvyšší správní soud, ke kterému opozice podala kasační stížnost. Referendum se bude konat podruhé, a to společně s parlamentními volbami a s otázkou, kterou ve své petici opozice prosazovala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení