Areál, který až dosud navštěvovalo v průměru třicet tisíc lidí ročně, se letos v červnu rozrostl o novou vodní plochu, která po šestnácti letech nahradila díru po starém plaveckém bazénu a spolu s novým vstupem za ni radnice zaplatila 60 milionů korun bez DPH.

„Že to byla správná cesta, nám nyní dokazuje rekordní zájem návštěvníků. Za první dva měsíce provozu jich totiž na letní koupaliště zavítalo na 40 tisíc a sezona ještě rozhodně nekončí,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Mezinárodní folklorní festival Léto na Soláni, Janáček na Soláni 2022.
Soláň ožil mezinárodním folklorním festivalem. Podívejte se

Areál je přitom pravidelně naplněn na maximum své okamžité kapacity, která činí 1 100 návštěvníků. Lidé pak musejí čekat, než se uvolní místo.

„Této skutečnosti jsme si samozřejmě vědomi. Pro příští sezonu proto hledáme možnosti, jak za dodržení všech nezbytných hygienických předpisů okamžitou kapacitu navýšit,“ doplnil starosta.

Vyklízení a demolice Kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm, které ustoupí stavbě nového víceúčelového kulturního centra; březen 2022
Stavba kulturního centra v Rožnově pokračuje, jeho cena se však navýší

Nový rekreační bazén s nerezovou vanou, hloubkou 1,2 m a plochu 800 čtverečních metrů se lidem poprvé otevřel v sobotu 11. června. Mimo jiné nabízí šestnáctimetrovou skluzavku, 75 metrů dlouhý tobogán, lehátka a sedátka s perličkou či tepelnou přípojku pro ohřev vody.