Rocksteel – 35. Valašská rally 2016 s centrem ve Valašském Meziříčí otevře novou sezonu rallysportu v České republice. Populární Valaška je také letos započítávána do Rallyprintsérie, Poháru 2+, Poháru mládeže a Poháru pořadatele. Populární Valaška je na programu v termínu 15. a 16. dubna 2016. Pořadatelem je JTRT pro s. r. o. Vsetín a organizátorem AutoMotoKlub Rallye-Sport – Vsetín

2 jezdci: Dvěma jezdcům se podařilo vyhrát Valašskou rally celkem čtyřikrát. Jsou to Ladislav Křeček a Roman Kresta. Populární Valašku vyhráli celkem čtyřikrát. Pětkrát se postavil na nejvyšší stupeň spolujezdec Petr Gross, když dvakrát „četl noty" Pavlu Siberovi, jednou Tomáši Hrdinkovi a dvakrát už zmíněnému Romanu Krestovi. Žádný ze jmenovaných úspěšných závodníků ale na letošní startovní listině nefiguruje

1 na kapotě: Startovní číslo jedna bude mít letos na kapotě svého vozu Ford Fiesta R5 jeden z hlavních favoritů a pravidelný účastník Valašské rally Roman Odložilík. Patří k předním českým jezdcům rallysportu, mimo jiné je to někdejší mistr České republiky ve sprintrally.

240 kilometrů: Závodníky čeká trať v délce 239, 58 kilometru. Obsahuje čtyři rychlostní zkoušky Tatra, Hukvaldy, Lešná a Přehrada. Každou absolvují jezdci dvakrát. Jeden z rychlostních testů se jede na zkušebním okruhu Tatry v Kopřivnici. První vůz odstartuje do rally v sobotu 16. dubna v 08.50 hodin právě v areálu Tatra Kopřivnice. První vozidlo pak do cíle rally na náměstí ve Valašském Meziříčí přijede týž den v 16.51 hodin.

17 hodin: Ostrému startu bude předcházet v pátek 15. dubna slavnostní zahájení rally v prostorách zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Týž den od 17 hodin bude náměstí v Meziříčí patřit slavnostnímu startu. Moderátorem bude Dalibor Gondík.

107 posádek: Startovní listina čítá celkem 107 posádek z pěti států Evropy. Své schopnosti na trati prověří jezdci z České republiky, Slovenska, Norska, Polska a Německa. K největším favoritům patří Roman Odložilík, Jan Černý, Nor Petter Kristiansen nebo Martin Vlček. V hodnocení dvoukolek v seriálu Rallysprint série pomýšlejí na přední umístění zejména Egon Smékal, Patrik Rujbr, Karel Mika či Tomáš Pospíšilík.

2 známé osobnosti: Na startovní listině figurují i jména osobností známých také mimo okruh automobilového sportu. Letošním tahákem bude závodní účast zpěvačky a herečky Olgy Lounové a herce Lukáše Langmajera.

550 pořadatelů: Ústředním bodem snažení organizátorů je bezpečnost soutěžních posádek a diváků rally. O to se postará na pět set padesát pořadatelů.