Na doby, kdy ve výčepu ještě teklo pivo proudem, vzpomíná Hrozenkovjan Jiří Trlica. „To byla hospoda, kde jsem začal pít pivo. A navíc jsem si tu v osmdesátých letech našel manželku,“ popisuje první setkání se svou ženou Jiří Trlica.

Do hostince se rád vracel, protože to byl klasický výčep. A spolu s ostatními tu zažili spoustu legrace. „Uprostřed byl sloup. Chlapík se vsadil, že vjede do hospody na pincku. Obkroužil sloup, vyjel ven a štamprli měl vyhranou,“ vylíčil s úsměvem Trlica.

Podle něj došlo k úpadku hostince postupně. Po revoluci se všechno měnilo, vznikaly nové hospody. „Ke konci ji začali provozovat sami majitelé. Poslední roky tam chodilo čím dál míň lidí, až se asi před třemi lety zavřela úplně,“ povzdychl si Jiří Trlica.

Na časy, kdy ještě kromě výčepu fungoval v horním patře hostince společenský sál, zavzpomínal i místostarosta Nového Hrozenkova Pavel Jochec. „Kdysi tam bývaly zábavy, ale to je tak pětatřicet let. A ještě o pět let dál tam byla i ubytovna. Ale budova se nerekonstruovala a byl tam problém se statikou. Proto se to zavřelo a fungoval jen výčep,“ zalovil v paměti Jochec.

Dodal, že hostinec byl postaven na strategickém místě u brodu v řece Bečvě. Kočí vozili na povozech do skláren materiál a odváželi zpátky výrobky. U brodu napojili koně a v hostinci přespávali do druhého dne. „Historicky to fungovalo, ale s příchodem moderní doby začal provoz upadat. Provozní nešli v trendech. Lidi chtěli něco jiného než klasický výčep. Hostů ubývalo, až se to zavřelo úplně,“ shrnul Pavel Jochec.

Demolice bývalého ubytovacího hostince je podmínkou budoucí rekonstrukce silničního průtahu v Novém Hrozenkově. Objekt hospody včetně pozemku pod stavbou vykoupil v roce 2016 Zlínský kraj, okolní pozemky vykoupil městys.

Bourat začne dodavatelská firma dnes. Součástí demolice bude likvidace zděného skladu, septiku a oplocení. „Bourací práce budou probíhat postupným rozebíráním jednotlivých konstrukcí, částečně ručně a částečně strojně. Místo demolice dočasně oplotíme,“ informoval ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý s tím, že práce dokončí dělníci k poslednímu září letošního roku.
Likvidace celého objektu vyjde na 2,7 milionu korun a zaplatí ji Zlínský kraj. „Během bouracích prací bude silniční provoz v blízkosti staveniště v jednom jízdním pruhu z bezpečnostních důvodů řízen dopravním značením a světelným signalizačním zařízením,“ doplnil Bronislav Malý.