Jedná se o část celkového výtěžku, který pořadatelé rozdělili mezi čtyři organizace, poskytující ve Zlínském kraji terénní služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

„Je úplně jedno, jestli se rozhodnu podpořit seniory, zlepšit kvalitu života dětí, podpořit regionální amatérský divadelní spolek, nebo přispět útulku, který pečuje o zatoulané psy a kočky. Mý krédem je to, že když se člověk rozhodne činit dobro, tak ten svět dělá lepším. A na jeden lidský život to úplně stačí,“ pronesla při děkovné řeči Helena Petroušková.

Letošní novoroční koncert přinesl rekordní výtěžek 737 040 korun. Na této sumě se podílelo devětatřicet dárců zejména z řad významných firem z regionu, kteří poskytli 690 tisíc korun. Téměř padesát tisíc se vybralo přímo na místě.

Na koncertu zazněly skladby v podání Filharmonie Bohuslava Martinů s šéfdirigentem Tomášem Braunerem. Program doplnily hudební tělesa působící v jednotlivých regionech. Vsetín reprezentovala svým vystoupením zpěvačka Kateřina Mrlinová.

Letošní ročník novoročního koncertu byl ve znamení nejen rekordní částky, kterou se podařilo vybrat, ale i rekordního počtu zapojených donátorů.

„Mám velkou radost z toho, že ti, kteří v sobě cítí odpovědnost za ostatní, na tyto bohulibé aktivity přispěli,“ poděkoval všem dárcům hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Charitativní novoroční koncert uspořádaly Zlínský kraj a statutární město Zlín letos už po patnácté.

Tříkráloví koledníci ve Vsetíně 2020
Do ulic Vsetína i okolí vyrazily o víkendu stovky koledníků