VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

včera 16:35

V Rožnově začali kopat základy pro ráj

Devadesát sedm nových bytů vyroste v Rožnově pod Radhoštěm. V místní části Písečná dokončí první část Edenu v lednu 2019 a druhou v prosinci 2019. Cena bytů se pohybuje od 1,6 do 3,7 milionu korun. Byty z první fáze výstavby už jsou všechny prodané.

17.6.2018

Tátové slavili svátek v zámeckém parku se svými rodinami

Městečko plné zábavných her včera vyrostlo v parku u valašskomeziříčského zámku Kinských. Vytvořilo kulisy pro oslavu Dne otců, na kterou tátové přivedli své rodiny.

17.6.2018

Masarykovo gymnázium devadesátileté. Stovky studentů přišly zavzpomínat

VIDEO / FOTOGALERIE / Masarykovo gymnázium ve Vsetíně slaví devadesát let. Od roku 1928 jím prošly tisíce studentů, jímž předávaly vědomosti téměř tři stovky kantorů. Šestnáctkrát se změnil název školy. Čtyři změny zažila Jaromíra Kaderková, která nastoupila v roce 1961 a na škole působila do roku 2005.

16.6.2018

Malí i velcí bádali ve hvězdárně. A stálo to za to!

Babi, dědo, mámo, táto, pojďme bádat, stojí to za to! Tímto sloganem pozvala valašskomeziříčská hvězdárna malé i velké k sobotnímu dostaveníčku s přírodními vědami a technikou.

16.6.2018

O Ratibořský chleba Valaši nepřijdou

Silničáři se pustili do rekonstrukce silnice v Ratiboři. Při opravách chodníků a cesty v délce skoro čtyři kilometry asistují zaměstnanci obce, ruku k dílu přiloží i místní obyvatelé.

16.6.2018

Vsetíňané vybrali deset problémů města, nejvíce si přejí útulek pro zvířata

S námi pro vás za jeden provaz je název setkání, které se konalo tento týden na vsetínské radnici. Cílem bylo zapojit veřejnost do rozhodování o dění ve městě.

15.6.2018

V Rožnově a Vsetíně vytřídili pro Recyklojízdu přes půl tuny baterií

Více než půl tuny vytříděných baterií převzali od zástupců Rožnova pod Rahoštěm a Vsetína členové týmu Recyklojízda 2018, který v těchto dnech křižuje na kolech Českou republiku a propaguje třídění a recyklaci baterií.

14.6.2018

Nedostatek vody řeší vrty. Někteří se připojují na řad

Dlouhodobé klimatické změny způsobují pokles hladin podzemních vod. Vesnice, které mají vlastní vodovody, se potýkají s nedostatkem životodárné tekutiny. Ve Valašské Bystřici včera vydali nařízení o šetření vodou z obecního vodovodu spolu se zákazem zalévání a napouštění bazénů. Některé dědiny se napojují na řad Stanovnice, jiné řeší situaci vlastními vrty.

14.6.2018

Jak jsme žili v Československu - tentokrát z Lačnova

Obec Lačnov leží v okrese Vsetín šest kilometrů severně od Valašských Klobouk a tři kilometry západně od Horní Lidče. Rozkládá se v údolí, které se svažuje od severu k jihu mezi dvěma větvemi podhůří Vizovických hor. Obcí protéká Lačnovský potok, katastrem obce dále potoky Seninka a Smolinka. Nejvyšší vrchol Lačnova je Láz (707 m n.m.).

14.6.2018

Vsetínské gymnázium slaví 90 let, oslavy vyvrcholí setkáním absolventů

Masarykovo gymnázium ve Vsetíně letos slaví devadesát let od svého založení. Oslavy, které se budou konat v pátek, sobotu i neděli (15. – 17. června), jsou zaměřené hlavně na setkání absolventů školy, kteří se mohou po letech sejít a se svými bývalými učiteli zavzpomínat na roky strávené ve škole. Součástí oslav bude také den otevřených dveří a dvě divadelní představení.

14.6.2018

Kolektivní smlouva mezi OS Echo a Dezou platí

Zástupci Odborového svazu Kovo odmítli dodatečně podepsat kolektivní smlouvu, kterou nedávno bez jejich přítomnosti uzavřeli zástupci OS Echo s vedením chemičky Deza Valašské Meziříčí.

13.6.2018

Z transfúzky vysílalo internetové rádio Kostka

Hematologicko-transfúzní oddělení Vsetínské nemocnice se ve středu dopoledne proměnilo v rozhlasové studio. Přímo z čekárny pro dárce krve vysílalo živé vstupy internetové Kostka rádio.

13.6.2018

Tisíce lidí byly bez teplé vody. Nejtěžší je najít místo havárie

Od nedělního odpoledne je bez teplé vody jedenáct stovek bytů v sídlišti Rokytnice a na Rybníkách v ulici Štěpánská. Tady už pracovníci zásobování teplem dodávku vyřešili. V Rokytnici ale bylo v úterý po poledni stále kolem čtyř tisíc lidí bez teplé vody.

12.6.2018

Šestnáctý Cyklo-běh stavěl i ve Zlínském kraji. Varoval před užíváním drog

Peloton cyklistů v zelených dresech dorazil včera (úterý 12. června) dopoledne na valašskomeziříčské náměstí. Byli to účastníci letošního šestnáctého ročníku osvětové kampaně Cyklo-běh za Českou republiku bez drog, kterou pořádá občanské hnutí Řekni ne drogám - řekni ano životu.

12.6.2018

Nabízeli výhodnou smlouvu. Žena nakonec platí za plyn více

Žárovky jako dárek, za který nakonec zaplatíte několik tisíc. Závazné přihlášky do aukcí, kde je vítěz předem známý, a pokud zákazník „vítěznou“ smlouvu nepodepíše, čeká na něj pokuta.

12.6.2018

Školáci vyráběli letadla a zdobili motýly, soutěžili o Zlatou olovnici

Chlapci měli za dvě a půl hodiny vyrobit podle plánku dřevěné letadlo, dívky se zapojením vlastní fantazie vymalovat dva plošné modely motýla. Tak znělo zadání prvního ročníku soutěže o Zlatou olovnici, kterou v pondělí 11. června pro žáky základních škol uspořádala valašskomeziříčská stavební průmyslovka.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2018

Lokální déšť potrápil Rožnovsko, při odklízení následků se vážně zranil hasič

Ucpané kanály, nánosy bahna na silnicích a zatopené sklepy. To byly hlavní následky přívalového deště, který v neděli odpoledne zasáhl Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízké okolí.

8.6.2018

Na Benefičáku letos padl rekord

Návštěvníci, sponzoři, muzikanti, místní i přespolní podpořili dobrou věc. Na tradičním Kateřinickém benefičáku, který se uskutečnil minulou sobotu, přispěli na asistenční služby pro nemocnou Elišku a Nikolku částkou sto tři tisíc osm set korun. Celý obnos si ve čtvrtek převzala z rukou předsedkyně pořádajícího spolku Sdružení přátel Kateřinic maminka dcer Petra Kneblová.

8.6.2018

Vsetínská radnice chybovala. Ministerstvo zarazilo dotaci 50 milionů

Ministerstvo pro místní rozvoj zaslalo vsetínské radnici rozhodnutí, ve kterém zamítá poskytnout dotaci ve výši až 49,8 milionů na postavení podzemních parkovacích míst před vlakovým nádražím. Důvodů k vyřazení dotace bylo více, starosta Vsetína Jiří Růžička boj nevzdává a odvolá se.

7.6.2018

Opravená lékárna v poliklinice bude mít klimatizaci i automatické dveře

Vsetín - Do modernější lékárny budou chodit za pár týdnů pacienti ve Vsetíně. Dělníci začali s opravou lékárny Duo v poliklinice. Rekonstrukce včetně nového vybavení přijde nemocnici na tři a půl milionu korun. Za měsíc budou práce hotové.

7.6.2018

Dobrovolníci z Valašské Bystřice opravili zchátralé tenisové kurty

Zchátralé tenisové kurty ve středu Valašské Bystřice vedle základní školy opět září novotou. Během dvou měsíců je opravila skupina místních obyvatel, která při TJ Sokol Valašská Bystřice zřídila tenisový oddíl. Rekonstrukci z padesáti procent hradili členové oddílu z vlastní kapsy.

6.6.2018

Rožnovský protest proti Babišovi: Na náměstí vytvořili lidský vykřičník

K tisícům lidí, kteří v úterý v podvečer protestovali proti Andreji Babišovi, se přidali také v Rožnově pod Radhoštěm. Na místní Masarykovo náměstí dorazilo na sto sedmdesát Rožnovanů a lidí ze širokého okolí.

6.6.2018

Vysoké teploty a málo srážek stále sužují Zlínsko. Bude letos dostatek ovoce?

Vyprahlá půda, prázdné studny, teploty šplhající ke třiceti stupňům, občas nějaká bouřka nebo přeháňka. Zlínsko i celý kraj stále více trápí sucho, například podle předsedy žlutavských zahrádkářů Bohuslava Mišurce je to doslova pořádný průšvih.

6.6.2018

Jak jsme žili v Kladerubech

Obec Kladeruby, se nachází třináct kilometrů severozápadně od města Valašské Meziříčí v nadmořské výšce 305 metrů. Obec se rozkládá na 706 hektarech. V současnosti má obec 430 obyvatel. Potůček Hrčál rozděluje obec na horní část - Hořansko a dolní část - Dolansko.

6.6.2018

V mateřské škole Halenkov předělají knihovnu na další třídu

Mateřská škola v Halenkově stojí v údolí krásné valašské krajiny v okolí Beskyd. Tradice mateřinky sahají do roku 1948. Nevyhovující podmínky staré budovy vedly ke stavbě nové školky ve středu vesnice. Byla otevřená v roce 1976.

6.6.2018

Nájemníci chtějí napravit pošramocenou pověst „domu hrůzy“

Činžovní dům s téměř sto třiceti byty v sousedství městského úřadu na Zašovské ulici nemá mezi obyvateli Valašského Meziříčí dobrou pověst.

5.6.2018

Šest nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Šest nových monitorů dechu v celkové hodně přes 12 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

5.6.2018

Valašská rocková trojkombinace láká na super kapely

Do Ústí u Vsetína se v sobotu 9. června sjedou už podvanácté rockeři a milovníci řízné muziky. Areál Sokol klubu Ústí rozproudí kapely Contraakce, Old Skart, Stram s hostem Davidem Plutou a Defect.

5.6.2018

Peníze pro hospic Citadela i Nemocnici milosrdných bratří

Nesídlí přímo ve Vsetíně, přesto jejich služby zdejší obyvatelé v nemalé míře využívají. Vsetínští radní se z tohoto důvodu rozhodli finančně přispět například na provoz Nemocnice milosrdných bratří ve Vizovicích, hospic Citadela ve Valašském Meziříčí či Potravinovou banku ve Zlínském kraji.

4.6.2018

Sekáči se v Semetíně sešli po patnácté. Podívejte se

Jubilejní patnáctý ročník Veliké ceny Valašska v sečení kosú přivítal v sobotu 2. června sekáče ze Semetína i okolí. Patnáct soutěžících si to rozdalo na louce u fotbalového hřiště. Zápolení o nejkvalitnější práci a styl i hra o čas byla na prvním místě, ale všem šlo především o zábavu.

4.6.2018

K protestu za odstoupení Babiše se přidají i Rožnované. Sejdou se na náměstí

Vyjádřit nesouhlas se znovujmenováním Andreje Babiše premiérem a dát najevo nesouhlasné stanovisko ke vzniku vlády závislé na podpoře komunistů. To jsou důvody úterního protestního setkání s názvem Jednou provždy, které se uskuteční na stovkách míst po celé republice.

4.6.2018

Rožnov podruhé ožije folklorním festivalem Ondrášova valaška

Druhým ročníkem přehlídky folklorních uměleckých souborů pod názvem Ondrášova valaška ožije Rožnov pod Radhoštěm o nadcházejícím víkendu 8. až 10. června.

3.6.2018

Úspěch krásky ze Zubří. Jana Šišková je novou českou Miss Supranational

Třiadvacetiletá Jana Šišková ze Zubří je novou českou Miss Supranational. Titul získala na sobotním finále letošního ročníku soutěže Česká Miss, které se konalo v Ostravě.

AKTUALIZOVÁNO
2.6.2018

Venku horko, v Irise Vánoce. Výroba legendárních skleněných ozdob jede

Venku letní teploty, třicítky i ve stínu, v Irise přípravy na Vánoce. Legendární vsetínské výrobní družstvo, jehož baňky zdobí vánoční stromečky po celém světě, zažívá právě přes léto vrchol své výrobní sezony.

2.6.2018

Důchodce bude vozit taxi po Vsetíně za 25 korun

Zašová byla první, Po Vsetíně začne senior taxi jezdit od pátku. V Rožnově pak od září.

2.6.2018

Odborový svaz Echo uzavřel s Agrofertem kolektivní smlouvu

Zaměstnanci Dezy se na základě kolektivní smlouvy dočkají o 15 % vyššího směnového příplatku a 2% růstu podílu na zisku. 

1.6.2018

Seriál Deníku Jak jsme žili v Československu - obec Vigantice

Vigantice najdete na úpatí severních vrcholků Vsetínské Hornatiny. Leží 3,8 kilometru jihovýchodně od Rožnova pod Radhoštěm v nadmořské výšce 482 metrů. Obec se rozkládá na 764 hektarech kolem silnice vedoucí z Rožnova do Hutiska-Solance a dále do Velkých Karlovic v údolí tvořeném potokem Hážovka, s přítoky Studený a Měřístek.

1.6.2018

Místostarosta Pifka: přes prázdniny jezděte po Vsetíně raději autobusem

Opravy silnice Pod Pecníkem zkomplikují až do září dopravu v centru města

31.5.2018

Kuřáci sedí raději v garáži než v hospodě

Zima skončila, kuřáci plní zahrádky. Provozovatelé restaurací hodnotí návštěvnosti podniku během zimního období v souvislosti s kuřáckým zákonem.

31.5.2018

První místo v soutěži veřejných sbírek Máme vybráno získala sbírka na Libušín

Finančně nejúspěšnější veřejnou sbírku roku 2017 se stala sbírka na obnovu Libušína na Pustevnách. Historickou památku postavenou podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče zničil na jaře před čtyřmi lety rozsáhlý požár.

31.5.2018

Na veterány sháníme díly až na Novém Zélandě

Lukáš Valc ze Vsetína miluje techniku a stará auta. K nim se dostal přes svého otce. Doma mají čtyři pojízdné veterány, společně staví další tři. Objíždí srazy, občas svezou svatbu, a když je čas a je hezky, vyrazí si jen tak. Na Vsetínské noci v parku před zámkem představili svou Aerovku a Lukáš ochotně odpovídal na četné dotazy zvědavých návštěvníků.

31.5.2018

Ve Veliké ceně Valašska v sečení kosú rozhoduje kvalita, styl i ustrojení

O Velikú cenu Valašska v sečení kosú se poperou sekáči tuto sobotu od sedmi hodin ráno v Semetíně za obchodem Maldovka.

31.5.2018

Arachné a Athéna zápolily v gobelínce

Antický příběh troufalé tkadleny a bohyně opět ožil. Nadaná umělkyně Arachné vyzvala bohyni Athénu, patronku vyšívaček a tkadlen, k soutěži ve tkaní gobelínu. Jejich souboj skončil nerozhodně. Bohyni však popudilo, že si soupeřka dovolila zobrazit proměny bohů a jejich hříšná vzplanutí.

30.5.2018

Odboráři se dnes sejdou s vedením Dezy. Stávková pohotovost nadále trvá

Ve valašskomeziříčské chemičce Deza se sejdou zástupci odborových organizací Echo a Kovo se zástupci Agrofertu. Půjde o první schůzku od vyhlášení stávkové pohotovosti jmenovanými odbory v úterý 22. května.

30.5.2018

Nový cyklopodjezd zvýší bezpečnost cyklistů i chodců

Rožnovská radnice se pustila do výstavby cyklopodjezdu na cyklostezce Bečva pod mostem u křižovatky vedle hotelu Eroplán. Jeho cílem je zvýšit bezpečnost uživatelů cyklostezky. Stavba vyjde na více než čtyři miliony korun. Tři miliony zaplatí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

29.5.2018

Písničkářka Radůza zahraje ve Valašském Meziříčí

Nespoutaná horská bystřina české hudební scény písničkářka Radůza se vrací do Valašského Meziříčí. Ve velkém sále Kulturního zařízení města zazpívá a s kapelou zahraje nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně. Koncert se uskuteční ve středu 30. května od 19.30 hodin.

29.5.2018

Osobnosti regionů: Protikuřácký zákon se osvědčil, rozhodně ho nerušte

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zákaz kouření si – možná paradoxně – pochvaluje i nadpoloviční většina kuřáků. Ti by zákon nerušili, ale rádi by ho zmírnili.

28.5.2018

Bystřičku ovládlo vodácké ahoooj! Dorazily stovky lidí

VIDEO / FOTOGALERIE / Samými superlativy hodnotili účastníci letošní osmnáctý ročník Vodáckého víkendu na Bystřičce. Svátek vodáků si přijely užít stovky nadšenců.

27.5.2018

OBRAZEM: Vsetínská noc lákala na zámek i na veterány

Vsetínská noc lákala v pátek 25. května 2018 návštěvníky na devět stanovišť. Zajímavý program nabídl vsetínský zámek, kde kromě volné prohlídky expozic přitahovaly pozornost veteráni a také soutěže pro děti, historický fotoateliér i výtvarná dílna.

27.5.2018

Děti v Podlesí oslavily svátek soutěžemi i adrenalinovými zážitky

Dětský den uspořádali v sobotu dobrovolní hasiči z valašskomeziříčské části Podlesí. Pro nejmenší návštěvníky k jejich blížícímu se svátku připravili dovednostní soutěže, zábavné tvoření, dovádění na nafukovacích atrakcích i skákání na bungee trampolíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT