VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

dnes 12:12

Vydařená sezona: horka lákají na koupaliště desítky tisíc lidí

V tropických dnech je nejlepší zchladit se u vody. A většina přírodních i umělých koupališť v regionu praská letos v létě ve švech. Návštěvníky láká voda i další atrakce, sportovní hřiště a jiné služby, které v areálech nabízejí.

včera 15:59

Žíznící stromy v Meziříčí napájejí zavlažovací vaky

Za oceánem je znají téměř třicet let a ve Švédsku bez nich nevysadí jediný nový stromu. U nás se ale teprve rozmáhají. Prvních deset zavlažovacích vaků od čtvrtka slouží také ve Valašském Meziříčí.

15.8.2018

Kroj lidi sbližuje, shodují se tanečníci

Johana Ficová a Roman Diblík jsou členy folklorního spolku Jasénka už dvě dekády. Svůj první kroj oba oblékli, když jim nebylo ani pět let a po celé té době se stále těší na to, až si ho opět obléknou.

15.8.2018

Svatý Valentin dostane zářící berlu

Barokní sochu svatého Valentina u právě opravovaného mostu přes Rožnovskou Bečvu obepíná lešení.

14.8.2018

Knihovníci musí označit 40 000 svazků

Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně, konkrétně její centrální část na Dolním náměstí je uzavřená. Důvodem není celozávodní dovolená, ale modernizace výpůjčního systému.

14.8.2018

Vedra nás ještě podusí. I podzim má být teplý

Horko a zase horko. Kýženého ochlazení se zřejmě ještě několik týdnů nedočkáme. Silné bouřky, které mají zasáhnout i Zlínsko, podle meteoroložky Dagmar Honsové teploty výrazně nesrazí. Pranic nepomohou ani vyprahlé přírodě.

13.8.2018

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

13.8.2018

Ministr kultury zavítal do Dřevěného městečka a na Pustevny

Ministr kultury Antonín Staněk přijel v neděli na Starodávný jarmark do Dřevěného městečka. Staněk si prohlédl Valašský Slavín, probíhající rekonstrukci kostela sv. Anny a zavítal na Pustevny, kde se zaměřil na průběh rekonstrukce Libušína.

12.8.2018

Za noc ulovil dvanáct metrů ryb

Déšť téměř bez přestávky bubnoval do stanů a roztažených slunečníků. Nikdo to ale nevzdal. Trocha nepohody nemůže rybáře vyvést z míry.

12.8.2018

Padající hvězdy pozorovali vleže u čaje

Nebe poseté hvězdami se v sobotu večer otevřelo před návštěvníky valašskomeziříčské hvězdárny.

10.8.2018

Kovboj z Podlesí letí na barely do Číny

Objet na koni barely rozestavěné do trojlístku a okolo každého udělat kolečko, vše v co nejrychlejším čase. To jezdcům ukládá disciplína nazvaná Barrel Race.

9.8.2018

S elektrickým pohonem lze odpady svážet uprostřed noci

Elektrický pohon si razí cestu i mezi užitkovými auty. Starostové z Valašskomeziříčska a Kelečska si ve čtvrtek 9. srpna v Poličné prohlédli a vyzkoušeli ekologicky šetrnou komunální techniku – elektromobil a motocyklové tříkolky, obojí s nákladní korbou.

9.8.2018

Starým lidem hrozí ve vedrech kolaps. Hlavní je dostatečně pít

Aktuální nekončící vlna veder sužuje lidi všech věkových kategorií. Nejohroženější skupinou jsou ale senioři a dlouhodobě nemocní, pro které je horko velkou zátěží. Pracovníci domovů důchodců a pečovatelských služeb v celém regionu myslí na opatření, která mají starým lidem ve vedrech co nejvíc ulevit.

9.8.2018

Valašské folkrockování nabídne sourozence Ulrychovy, Annu K. i Tata Bojs

Devětadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské folkrockování se uskuteční v sobotu 11. srpna v přírodním amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

8.8.2018

Pomoc pro vsetínskou Charitu. Dostali nové auto

Nové osobní auto získala v úterý do užívání vsetínská Charita. Ředitelka organizace si včera převzala klíče od zástupce reklamní agentury Kompakt.

8.8.2018

Návrat kempování? Lidí přibývá, ale vyžadují kvalitu

ROZHOVOR / Kemp Ranč Bystřička na Valašsku ležící kousek od hráze stejnojmenné vodní nádrže vítá návštěvníky a milovníky kempování už třetím rokem. Majitelé manželé Stupkovi ho po několikaletém pustošení předchozími provozními dali do pořádku a hosté jsou spokojení.

7.8.2018

Radek Henner: Na padlé vojáky by měla být celá země hrdá

ROZHOVOR / „Mise v Afghánistánu patří k těm nejtěžším. Každý voják který tímto vojenským nasazením projde, je skutečným profesionálem a může být nasazen na jakoukoliv bojovou i nebojovou činnost,“ uvedl pro Deník v reakci na nadělní smrt tří čekých vojáků Radek Henner, plukovník Generálního štábu v záloze a bývalý ředitel zlínské krajské vojenské správy. Sám má zkušenost z mise například v Kosovu.

7.8.2018

Muzeum bojuje proti škůdcům horkým vzduchem

Takzvanou termosanací nechává vedení Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm po dvou letech ošetřit další objekt. Po budově radnice v Dřevěném městečku se unikátní ozdravné kúry, která likviduje dřevokazný hmyz, dočkala chalupa z Prlova ve Valašské dědině. Práce začaly včera a potrvají do středy.

7.8.2018

Města spotřebují na zalévání tisíce litrů vody každý den

Tisíce litrů vody spotřebují valašská města na jedno zalití městské zeleně. Čerpají ji ze svých zdrojů i z přírodních nádrží. Vzhledem k extrémnímu suchu se nabízí otázka, zda by se nemělo s vodou i v této oblasti šetřit.

6.8.2018

Následky srážky cyklistů na stezce u Zubří jsou tragické, muž zemřel v nemocnici

S rozvojem cyklostezek přibývá jezdců na kolech a podle dopravních policistů roste i počet střetů mezi nimi či jinými účastníky provozu na cyklostezkách. Někdy jsou následky tragické. Jednu takovou nehodu vyšetřují od uplynulého týdne vsetínští policisté.

5.8.2018

Obětí žraloka v Egyptě je muž ze Slovácka

Když 42letý muž z Bánova opouštěl na sklonku července své rodné Slovácko, aby spolu s manželkou a dvěma dětmi zamířil na exotickou dovolenou do vyhlášeného egyptského resortu Marsa Alam, netušil, že se domů už nevrátí.

3.8.2018

Kostelík v Dřevěném městečku uzavřela záchrana nápisů vytesaných do kamenů

Letošní návštěvníci Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jsou „ochuzeni“ o prohlídku dřevěného kostelíka svaté Anny. Stavba, která městečku vévodí více než sedmdesát let, je od letošního dubna pro veřejnost uzavřená.

2.8.2018

Zeleň ve městě má i v horku dostatek vláhy

Tropickému vedru a suchu jsou vystaveny také stromy, keře a květiny. Ve Valašském Meziříčí o zeleň na veřejných prostranstvích pečují pracovníci společnosti Městské lesy a zeleň.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

Ředitel rožnovských strážníků Aleš Pilař: Věřím, že odvážní Valaši tu stále jsou

ROZHOVOR / Městská policie v Rožnově pod Radhoštěm se dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků. Momentálně by ráda přijala dvě nové posily. Najít je ale není podle ředitele Aleše Pilaře nic jednoduchého. 

1.8.2018

Městským policiím v regionu chybějí strážníci. Není zájem

Strážníků městské policie je málo. Obzvlášť v letních měsících se velitelé potýkají s jejich nedostatkem. Někdy musí do ulic vyrazit samotní šéfové.

1.8.2018

Děti shlédly na Valašsko z paluby vyhlídkového letadla. Za odměnu

Tři školáci Základní školy Francova Lhota měli v polovině července jedinečnou příležitost shlédnout na své rodné Valašsko z oblaků.

31.7.2018

Starý dobrý western slaví dvacet let, potrvá tři dny a nabídne tři scény

Festival Starý dobrý western letos slaví dvacet let. Jedna z největších přehlídek country a bluegrassové hudby u nás se koná od pátku do neděle 3. až 5. srpna na Bystřičce – přehradě.

31.7.2018

Bystřičský dvůr bude i pro Oznici, Jarcovou a Růžďku. Otevře v září

V plném proudu jsou stavební práce u nádraží v Bystřičce, kde během následujících dvou měsíců vyroste nový sběrný dvůr.

30.7.2018

V Karlovicích opět otevřou Hudební stan. Muzika bude znít po čtyři večery

Šestý ročník multižánrového festivalu Hudební stan začíná ve středu 1. srpna ve Velkých Karlovicích.

30.7.2018

Češi se vracejí do kempů. Žádají ale kvalitní služby

Deštivější první polovina prázdnin oproti minulým sezonám zapříčinila slabší návštěvnost zejména stanařů, počet vyznavačů kempování ale za poslední roky roste.

AKTUALIZOVÁNO
29.7.2018

Borci z SDH Kelč vybojovali na Dračí lodi bronz.

Devátý ročník populární soutěže Dračí lodě na Chmelníku připravili pořadatelé z TJ Kelč na rybníku poblíž Kelče. O zisk letošního poháru soupeřilo v parném sobotním dnu devět týmů.

28.7.2018

Srdce lázní je v havarijním stavu, oprava je nezbytná

Městské lázně ve Vsetíně se dočkají oprav. Potrvají tři roky a spolknou třicet milionů korun. První etapa začne už příští rok.

27.7.2018

Prastarým automobilovým dědečkům dělají valašské kopce problémy

Na Valašsko se sjely veterány z celé republiky i okolních států. Vedla tudy trasa jednadvacátého ročníku Beskyd Rally Turzovka. Přes Soláň, Karlovice, Karolinku a Kohútku se prohnalo sto šedesát krasavců. Prohlížím je a procházím kolem nich s úctou a obdivem, některým je přes sto let.

27.7.2018

Valaši budou zatmění Měsíce sledovat z hvězdáren i hradu

Zajímavou podívanou bude v páteční večer úplné zatmění Měsíce, které bude nejdelší v tomto století. Vzácný úkaz bude pozorovatelný v celém jeho průběhu a hvězdárny na Valašsku se už na něj chystají. Velký zájem je také o pozorování z hradu Lukov, kde už jsou místa beznadějně plná. Nadšenci budou zatmění pozorovat i z okolních kopců.

27.7.2018

Vandalové ve Vsetíně dál ničí truhlíky s květinami

Okrasa Vsetína a pro mnohé místní obyvatele chlouba centra města vzala opět za své. Po dvou měsících se opět vandalům znelíbily okrasné truhlíky s muškáty. Tentokrát neskončily v potoce, ale rozbité na chodníku. Jeden stojí město tisíc korun, radnice je hodlá stále doplňovat.

27.7.2018

Vsetínská patologie pracuje s novým přístrojem za 1,5 milionu

Laboranti Oddělení patologické anatomie Vsetínské nemocnice pracují s novým tkáňovým procesorem. Moderní přístroj za více než 1,5 milionu korun nahradil starý procesor a umožňuje kvalitnější zpracování biologického materiálu. Dále podstatně urychluje přípravu preparátů a vyšetření některých vzorků.

27.7.2018

Rožnovský skanzen po 21 letech znovu vydal knihu Jaroslava Štiky o Valašsku

Valašské muzeum v přírodě nechalo po jedenadvaceti letech opět vydat knihu někdejšího ředitele, významného etnografa, doktora Jaroslava Štiky s názvem Lidová strava na Valašsku. Jedná se o třetí vydání.

26.7.2018

Více než sto padesát řemeslníků míří do Dřevěného městečka

Mistři starých řemesel předvedou o víkendu (28. a 29. července) svůj um v areálu Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pro návštěvníky je připravený bohatý doprovodný program a podle vzorů řemeslníků si budou moci vyzkoušet tradiční způsoby výroby.

26.7.2018

Na rybník Chmelník vyjedou podeváté dračí lodě

Dračí lodě budou v sobotu 28. července závodit na rybníku Chmelník v Kelči. Akci pořádá TJ Kelč spolu s Moravian Dragons. Kromě zajímavé podívané čeká návštěvníky na břehu paintballová střelba a program doprovází DJ Martin a Milan Nespustil.

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Hvězdou třiadvacátého Amfolkfestu bude kapela Folk Team

Třiadvacátý ročník tradičního festivalu Amfolkfest se v osadě Pulčín na Hornolidečsku uskuteční v sobotu 28. července. Akce s přídomkem „malý festival na konci světa“ přivítá české i slovenské hudebníky napříč žánry. Hlavní hvězdou festivalu bude letos legendární Folk Team.

25.7.2018

I na Valašsku bude vedro jako na Sahaře

Horko a zase horko. Takový ráz počasí mohou očekávat lidé ve Zlínském kraji příštích 14 dní. Deníku to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

25.7.2018

Ve Vsetíně začíná 30. ročník celosvětového soutěžního fotografického salonu

Opět po dvou letech začíná ve Vsetíně další, už třicátý, ročník fotografického bienále Interfotoklub. Do konce října mohou fotografové přihlašovat svá díla do několika tematických sekcí. V listopadu snímky vyhodnotí odborná porota a ty nejlepší si lidé prohlédnou na výstavách ve vsetínských galeriích na začátku nového roku.

25.7.2018

Vyrazte do Beskyd za selskou secesí, slivovicí a cimbálovkou

Od ostatních pohoří naší země se Beskydy liší jakousi příjemně domáckou atmosférou snad je to tím, že jsou jako jediné naše hory po staletí kontinuálně obydleny stále stejnou populací.

24.7.2018

Kresby dětí zpestřily chodby meziříčské porodnice

Veselé kresby dětí zdobí od tohoto měsíce chodby gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Zaměstnancům i nastávajícím rodičům zpříjemní chvíle na oddělení necelé dvě desítky obrázků, jejichž malí autoři jsou dětmi nebo rodinnými příslušníky personálu.

24.7.2018

Místostarosta Pifka: Máme stadion standardu 21. století

Stavební práce ve vsetínském zimním stadionu Na Lapači jsou v plném proudu. Firmy dílo předají v půlce září. Plně provozu schopný bude stadion už v půlce srpna. Včera vyjeli hokejisté poprvé na led.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

23.7.2018

Nemocnicím přes léto chybí krev. Dárce potřebuje Vsetín i Zlín

Nemocnice v kraji se každoročně během letního období potýkají s úbytkem dárců krve.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT