VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

včera 16:56

Kapacity letních táborů se rychle plní. Na přihlášky je nejvyšší čas

Kdo má letos v úmyslu přihlásit své dítě na letní tábor a zatím tak neučinil, měl by si pospíšit. Jak příměstské, tak pobytové tábory se plní závratnou rychlostí.

včera 11:58

Deset lip bude připomínat výročí republiky i zvolení TGM poslancem

U příležitosti sto jedenáctého výročí zvolení TGM poslancem a stého výročí založení republiky začali děti, žáci a studenti valašskomeziříčských škol vysazovat lípy.

včera 06:30

Vypalování trávy je zakázané. Pálení odpadu má svá pravidla

Jarní počasí láká k úklidům zahrad, sadů a lesních porostů. Majitelé pozemků volí způsob likvidace rostlinného odpadu pálením. Při něm je třeba dodržovat určitá pravidla. Naopak plošné vypalování je zákonem zakázané. Vloni zasahovali hasiči v kraji během prvních tří jarních měsíců sedmdesátkrát. Od prvního března letošního roku už řešili třiadvacet lesních a polních požárů.

18.4.2018

Kuchařky ZŠ Křižná v Meziříčí převezmou certifikát Zdravá školní jídelna

Základní školy ve Valašském Meziříčí se postupně zapojují do programu Zdravá školní jídelna. První školou, která v nejbližších dnech získá patřičný certifikát, bude ZŠ Křižná. Splnila deset stanovených kritérií kvality, jež mají pozitivně ovlivnit zdraví dětí.

18.4.2018

Jak se léčí rakovina prostaty? Fungují léky na erekci? Ptejte se urologa

Co může varovat před rakovinou močového ústrojí nebo prostaty? Jak takové nemoci léčit? A jsou vlastně účinné volně prodejné léky na erekci? Nejen na to se můžete zeptat MUDr. Michala Grepla, nového primáře urologického oddělení ve zlínské Baťově nemocnici. Ptejte se již nyní, Michal Grepl vám bude odpovídat ve středu 25. dubna mezi 14 – 15 hodinou.

18.4.2018

Pozor na rychlost! Policie dnes měří na mnoha místech Zlínského kraje. Víme kde

/TABULKA/ Speed marathon 2018 – tak zní název akce, v jejímž rámci ve středu policisté s radary vyrazili na vytipovaná místa v kraji měřit rychlost řidičů.

18.4.2018

Na Sychrov lanovkou? Čeká se na dotace

O způsobu hromadné veřejné dopravy do sídliště Sychrov ve Vsetíně není definitivně rozhodnuto. Ve hře je stále varianta vybudování lanovky, jedná se ale o nákladnou investici - odhadem 200 milionů korun.

18.4.2018

Nepropásněte! Předškoláci z Hošťálkové v dnešním Valašském deníku

Na stránkách tištěných novin představujeme děti z mateřských škol našeho regionu.

18.4.2018

V naší porodnici jsme zažili i 18 porodů za den

/ROZHOVOR/ Nenechává nikoho chladným nebo názorově neutrálním. Pacientky ji buď zbožňují, nebo kritizují. Nic mezi tím. A není se čemu divit. Jednoznačně si stojí za svými názory a nebojí se je říci nahlas. Ať už jde o pacienty nebo lékaře. Její hlas zní i v jednáních s vedením nemocnice za lékařské odbory. Způsob řeči, bohorovný klid i tón hlasu naznačuje, že Marcela Henčlová je ženou na svém místě.

17.4.2018

U řek bude živo. Rybářům dnes začíná pstruhová sezona

Stovky malých i velkých nadšenců s pruty dnes budou k vidění u valašských řek a potoků. Začíná sezona na pstruhových vodách.

15.4.2018

Začínající rybáři v Mlýnské dolině poprvé mrskali vodu

Vzorně se připravovali v rybářském kroužku, úspěšně složili i zkoušky a jejich starší kamarádi prošli pravidelným přeškolením. Nadešel čas sbalit nádobíčko a uspořádat pro nové členy Petrova cechu první závody, aby rodičům ukázali, co se naučili.

15.4.2018

Krásenskou zabijačku vyhrála „andělská“ tlačenka

Na Krásenskou zabijačku v sobotu pozvalo milovníky dobrého jídla a pití valašskomeziříčské Muzeum řeznictví. Lidé si pochutnávali na čerstvém ovaru, zabijačkové polévce, guláši, klobásách z udírny i zlatavém moku z minipivovaru. Hrály cimbálovka a rocková kapela, pro děti byly připraveny tvořivé dílny a skákací hrad.

15.4.2018

Voda nad zlato. Kraj trpí suchem

Sucho a zase jen sucho nás zřejmě čeká i letos. Nedostatek vody a s tím spojené například problémy se zaléváním či napouštěním bazénů prozatím nejde podle odborníků po vzoru loňska vyloučit.

14.4.2018

V Hrozenkově vybírali nejlepší valašské buchty

Lidovým domem v Novém Hrozenkově se uplynulou sobotu nesla vůně buchet. Spolek pro zachování valašských tradic zde uspořádal jedenáctý ročník oblíbené soutěže O nejchutnější valašské buchty.

14.4.2018

Policisté pochytali dvanáct opilých cyklistů, rekordman nadýchal 3,18 promile

S nástupem pěkného počasí na silnicích a stezkách výrazně přibylo cyklistů. A zvýšila se také pozornost, kterou jim věnují policisté.

13.4.2018

Meziříčská radnice zakázala venčení psů. Jde o bezpečí lidí i zvířat, hlásá

Radnice ve Valašském Meziříčí zrušila možnost venčení psů z místního útulku dobrovolníky z řad veřejnosti. Jako důvod udává bezpečnost jak lidí, tak samotných psů. Po pěti letech tak budou zvířata venčit pouze zaměstnanci útulku, popřípadě vážní zájemci o adopci.

13.4.2018

Veterinární karanténa na Zlínsku. V chovu drůbeže v Šanově se objevil pseudomor

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Po loňském objevení nákazy afrického moru prasat se na Zlínsku, konkrétně v Šanově na Zlínsku objevil v chovu drůbeže pseudomor, takzvaná Newcastelská nemoc.

13.4.2018

Školáci z Vyhlídky zachraňují tygra ussurijského

Žáci školní družiny ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí se zapojili do projektu ZOO Lešná a z vlastní kapsy se rozhodli přispět na záchranu tygra ussurijského. Na světě žije už jen kolem pěti set jedinců této největší kočkovité šelmy světa. Tygra si děti vybraly samy mezi dalšími ohroženými druhy.

13.4.2018

Jak jsme žili v Pulčíně, místní části Francovy Lhoty

Místní část obce Pulčín, původně Plučiny byla založena dvakrát. První založení obce proběhlo snad už ve 13. nebo na počátku 14. století. V těch dobách zřejmě vznikl i hrad Plučiny s původní obcí, která se rozkládala pod hradem podél potoka.

13.4.2018

V Rožnově zprovoznili veřejnou lednici. Má omezit plýtvání s potravinami

Veřejná lednice, do které může každý cokoliv dát, anebo si z ní cokoliv vzít, vznikla nedávno v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně v zahradním domku na adrese Palackého 457 naproti restaurace Koruna.

12.4.2018

Meziříčané se s logem smířili, cena jim ale leží v žaludku dál

Vlna negativních reakcí, která se před více než rokem zvedla vůči novému „roztančenému“ logu Valašského Meziříčí, utichla.

12.4.2018

Hrozenkovským Liďákem zavoní buchty všeho druhu

Dorty, řezy, rolády, štrůdle, koláčky, domácí buchty, bábovky, frgály, slané buchty i všechny jiné buchty mohou zájemci přihlásit do soutěže O najchutnější valašské buchty. Po jedenácté ji připravil Spolek pro zachování valašských tradic.

11.4.2018

Klobásky, paštiky... Řeznická soutěž v Meziříčí byla festivalem vůní a chutí

Co předchozí den uvařili, to ve středu mladí řezníci nachystali na mísy a nabídli porotě k ochutnání.

11.4.2018

Šesťáci z Liptálu postoupili do celorepublikového finále s Prací snů

Anna Marie Nohavicová a Jakub Kovář v rozhovoru pro Deník nejen o budoucím povolání.

11.4.2018

Zámek obsadili učni, v praxi předvedli krásu svých řemesel

Zámek plný řemesel. To je název akce, která se konala včera na vsetínském zámku. Pořádala ji Střední odborná škola (SOŠ) Josefa Sousedíka.

10.4.2018

Mladí řezníci bourali a vařili, ve středu je čeká aranžování. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Byl to koncert pro dvě ruce, nůž a ocílku. Vepřová kýta, plec, koleno, krkovice, kotleta a bok. To vše museli během hodiny vykostit, upravit a pečlivě roztřídit libové a tučné maso, šlachy a kosti. Vojtěch Tichý vyčerpal necelé dvě třetiny časového limitu.

10.4.2018

Obyvatelé volají po opravě dvora. Po sedmi letech sepsali petici

Dvůr mezi domy na ulici Josefa Sousedíka a Školní v místní části Trávníky je podle obyvatel ve velmi špatném stavu. Po opravě volali už v roce 2011, kdy zaslali na městský úřad také fotky.

10.4.2018

Zachovejte poštu, hospodu i zubaře, přejí si lidé v Rokytnici

Ponechat stávající služby a co nejvíce omezit vjezd automobilů. Takové představy mají o dalším využití domu služeb, takzvaného Kotova, obyvatelé vsetínského sídliště Rokytnice.

10.4.2018

Výstava přibližuje milníky českých dějin

/FOTOGALERIE/ V Městské knihovně Valašské Meziříčí je od začátku dubna k vidění výstava Knihovny právnické fakulty Univerzity Karlovy s názvem Významné osmičky v českých dějinách 20. století v obrazech, filmových dokumentech a zákonech. Zachycuje roky 1918, 1938, 1948 a 1968.

9.4.2018

S Davidem Kopeckým o filmovém festivalu Jeden svět

ROZHOVOR / Po desetileté pauze se letos Vsetín zařadil po bok pětatřiceti měst, ve kterých se uskuteční mezinárodní filmový festival Jeden svět.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT