Předchozí
1 z 12
Další

OC Praha-Letňany

OC Letňany v PrazeOC Letňany v PrazeZdroj: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97430763

Největší české obchodní centrum co do plochy (125 tisíc metrů čtverečních) připravilo pro letošek úplně novou výzdobu na téma Návrat domů. Můžete se zde těšit na klasické české Vánoce, včetně zvířátek typických v naší zemi – například kraviček, oveček nebo pejsků.

Na venkovní ploše pak bude malá zoo, která představí jednotlivé kontinenty. Před vstupem vás uvítá velký adventní věnec, na němž se každou neděli rozsvítí jedna svíce.

Vánoční výzdobu budou mít v Letňanech hotovou do poloviny listopadu.

Westfield Chodov Praha

Westfield ChodovWestfield Chodov v PrazeZdroj: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63376363

Chodovský Westfield je největším obchodním centrem v Česku co do počtu obchodů (více než tři sta). Celá výzdoba, atrakce i doprovodný vánoční program budou letos inspirovány tématem Cesta na severní pól. Chybět nebude ani typická polární záře.

„Cesta na severní pól u nás ve Westfield Chodov vede za pomoci nejmodernějších technologií, skrze rozšířenou i virtuální realitu a fyzické atrakce v centru. Od 15. listopadu představíme zákazníkům Vánoční expres – 4D instalaci lokomotivy, která děti doveze až na severní pól. V restaurační zóně Grand Kitchen budou zpívající tučňáci,“ láká nakupující marketingová ředitelka Petra Valentová.

V dalších dnech pak přibudou Santovy sáně simulující průlet nad severním pólem, mluvící poštovní schránka, virtuální skřítek a od 22. listopadu polární záře, kdy před obchodním centrem vyroste velký stan s ledovým barem, na jehož stěny a strop se bude pomocí videomappingu promítat polární záře.

OC Černý Most Praha

OC Černý Most v PrazeOC Černý Most v PrazeZdroj: se souhlasem OC Černý most

Advent na Černém Mostě i letos odstartuje tradiční vánoční lední show.

„Jde o multimediální hudební a akrobatické vystoupení, kde se představí nejlepší čeští bruslaři a parkouristé: mistr republiky v tanečních párech Martin Šimečka, bývalá reprezentantka Kateřina Macounová a tým SK Krasobruslení Sparta Praha pod vedením držitelky ruského titulu v krasobruslení Natalie Orlové, nebo kolektiv In Motion Academy Pavla Cibulky. Show zakončí rozsvícení vánočního stromu a dekorací a menší vánoční nadílka pro zákazníky,“ přibližuje podrobnosti manažera centra Michaela Matlasová.

Ve stejném duchu se ponese i výzdoba centra s anglosaskými motivy. Největší atrakcí bude interaktivní zábavní dům na Central Plaza: neobvyklá prolézačka o rozměrech skutečného rodinného domu plná dobrodružství. Zákazníkům bude k dispozici od neděle 21. listopadu.

Olympia Brno

Olympia v BrněOlympia v BrněZdroj: Deník/Atilla Racek

Největší nákupní centrum na Moravě s více než dvěma sty obchody pro letošek připravilo mimo jiné dětské scenérie - malé vánoční vesničky plné skřítků a andílků. Chybět nebude ani tradiční strom splněných přání ve prospěch dětí z Klokánků v celé České republice.

„Velkou novinkou, kterou pro návštěvníky připravujeme, jsou vánoční trhy a ruské kolo, které bude v provozu po celý adventní čas. Již pravidelně je také našim návštěvníkům k dispozici ledové kluziště,“ uvedla manažerka centra Kateřina Pátková.

Forum Liberec

OC Forum v LiberciOC Forum v LiberciZdroj: Deník/Jiří Částka

Liberecké obchodní centrum Forum se do vánoční hávu oděje od státního svátku 17. listopadu. Letošní výzdoba se obrací k českým tradicím, autoři hodně využívají dřevo.

Mysleli také na ekologii, takže použité plasty budou z ekologicky snadno rozložitelných materiálů. Hlavním motivem bude typická česká krajina se zvířátky, které známe z našich luhů a hájů.

Galerie Šantovka Olomouc

OC Šantovka v OlomouciOC Šantovka v OlomouciZdroj: Deník/Daniela Tauberová

Vánoce v Galerii Šantovka v Olomouci začnou vánoční výzdobou už 15. listopadu. Dominantou bude vysoký vánoční strom a největší moderní mechanický betlém v České republice. Ten se rozroste o další část s pohyblivými figurkami lidí a zvířat.

„Zabere celkově plochu 14 metrů čtverečních a technologickým provedením jde o unikát. Betlém zároveň obsahuje prvky odkazující na tradice a historii Olomouckého kraje. Světelnou výzdobu doplní i sošky zlatých andělů,“ říká mluvčí galerie Petr Hlávka.

V období adventu jsou před obchodním centrem Galerie Šantovka plánovány vánoční trhy. Pokud to epidemiologická situace dovolí, začnou 11. a skončí 23. prosince.

Atrium Hradec Králové

Atrium v Hradci KrálovéAtrium v Hradci KrálovéZdroj: se souhlasem OC Atrium Hradec Králové

Královéhradecké obchodní centrum Atrium se kompletně oděje do vánočního od druhého listopadového týdne. Namísto zlaté barvy bude letos dominantní barva oranžová, do níž bude výzdoba laděná.

Pro děti zde pak chystají mimo jiné mikulášskou nadílku.

Olympia Plzeň

Olympia v PlzniOlympia v PlzniZdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

V plzeňské Olympii bude vánoční výzdoba hotová do 20. listopadu. Dominovat jí budou různé teplé barvy v kombinaci s červenou.

„Připravujeme také jedno překvapení pro naše zákazníky, ale aby to zůstalo překvapením, necháme si zatím pro sebe, co to bude konkrétně,“ řekla marketingová manažerka centra Lucie Juhászová.

Citypark Jihlava

Citypark v JihlavěCitypark v JihlavěZdroj: se souhlasem OC Citypark Jihlava

Jihlavský Citypark rozzáří před vánočními svátky tisíce světýlek, která zde začnou instalovat od poloviny listopadu. „Návštěvníci se můžou těšit na zimní fotokoutek, venkovní křižovatku i část pasáže ozdobí andělé. Ve stejném čase se z rozhlasu začnou ozývat i vánočně laděné písně a koledy, které zpříjemní atmosféru v centru.

„Předvánoční čas bude u nás symbolicky spojen s adventním kalendářem, který naplnili naši vybraní nájemci jedinečnými obchodními nabídkami. Adventní kalendáře budeme rozdávat i v rámci soutěží na sociálních sítích. Pro naše návštěvníky určitě připravíme také nějaké to překvapení v podobě dárečků,“ sdělila manažerka Cityparku Miroslava Badalová.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci se zde nakonec rozhodli nepořádat chystané vánoční koncerty, workshopy pro rodiny s dětmi a vystoupení různých dětských souborů. „Chceme zajistit, aby centrum zůstalo pro naše návštěvníky i nadále bezpečné a nezavdávali jsme příčinu k seskupování většího množství lidí na jednom místě a možného šíření nemoci Covid-19,“ vysvětlila manažerka centra.

Varyáda Karlovy Vary

OC Varyáda v Karlových VarechOC Varyáda v Karlových VarechZdroj: se souhlasem OC Varyáda

Největší obchodní centrum v Karlovarském kraji – Varyáda – pro letošní rok plánuje největší vánoční výzdobu za celou dobu existence centra. Dominantou bude vánoční strom před nákupním centrem vysoký deset metrů, který bude ladit s vnitřními dekoracemi v červeno-zelené a zlaté barvě.

„Světýlka budou laděná do teplých tónů, protože máme z minulých roků vysledované, že na zákazníky působí mnohem příjemněji než studené modré světlo. Tradiční dekorace doplní bílí medvědi, které si děti určitě zamilují, a také torza oblečená do vánočních šatů. Inspiraci jsme hledali v tom, co u nás zákazníci nakupují nejčastěji – oblečení,“ vysvětluje marketingový manažer centra Martin Malý.

Vánoční strom a celé centrum ozdobí několik tisíc baněk různých velikostí a stovky tisíc žároviček. Varyáda chce zároveň založit tradici slavnostního rozsvícení vánočního stromečku a celého obchodního centra. Letos to bude v sobotu 13. listopadu v 17 hodin, čemuž bude přecházet dvouhodinový program pro děti.

Záštitu nad akcí převzala primátorka Karlových Varů Andrea Ferklová, která na akci vystoupí s ředitelkou centra Petrou Ladányi a společně předají šek handicapovaným sportovcům. Dále zazní vánoční repertoár v podání žesťového souboru Brass kvintet, který je součástí Karlovarského symfonického orchestru.

Atrium Palác Pardubice

Atrium Palác v PardubicíchAtrium Palác v PardubicíchZdroj: Deník/Luboš Jeníček

Vánoční výzdobu v Atrium Paláci v Pardubicích ozdobí závěsně světelné krápníky venku a vánoční stromečky a trpaslíci uvnitř. Vánoční atmosféra dýchne na návštěvníky od 24. listopadu.

„Hromadné akce s vánočním programem jsme po dlouhém zvažování omezili s ohledem na negativní vývoj pandemické situace. Snažíme se maximálně respektovat všechna hygienická opatření tak, abychom nepřispívali k nežádoucím efektům epidemie,“ vysvětluje Jana Kocandová z marketingu Atria Paláce.

Zachovaná bude vánoční služba balení dárků zdarma i charitativní projekt Strom splněných přání a několik drobných marketingových akcí, které se uskuteční v prosinci.

Aupark Hradec Králové

Aupark Hradec KrálovéAupark Hradec KrálovéZdroj: Deník/Michaela Horynová

V obchodním centru Aupark v Hradci Králové, které se nachází jen pár kroků od hlavního nádraží a nedaleko centra a Velkého náměstí, bude letošní vánoční výzdoba návštěvníkům evokovat zasněženou zimu, kterých bylo v posledních letech pomálu.

„Všechny chodby budou zasněženy vločkami, na strategických místech budou umístěny menší bílé stromečky a samozřejmě nebude chybět ani tradiční hlavní vánoční strom, který bude stát v hlavní zóně a letos bude oděný do bílo-zlatých tónů s trochou červené,“ popisuje sváteční výzdobu Romana Pičman z marketingu Auparku.

Chybět nebudou ani světýlka, která k Vánocům neodmyslitelně patří a budou instalována jak na zábradlích v centru, tak venku před hlavním vstupem. „Celou výzdobu děláme ve spolupráci s lokální agenturou a dbáme vždy na to, aby byla efektní, ale jednoduchá, a aby se zde naši zákazníci během předvánočních nákupů cítili dobře. Výzdoba bude letos dělat návštěvníkům radost od 15. listopadu,“ dodala Romana Pičman.

Aupark připravuje i předvánoční doprovodný program pro adventní víkendy. Letos chce zákazníkům dopřát hlavně hudební zážitek v podání mnoha interpretů, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Chystá se také zdobení perníčků nebo skleněných vánočních ozdob. Vše ale bude samozřejmě záležet na aktuálních protiepidemických opatřeních.

Deník s několikadenním předstihem oslovil největší obchodní centra ve všech krajích České republiky. Část z nich na zaslané otázky i přes opětovné oslovení do uzávěrky neodpověděla.