Podle informací policie se incident odehrál uplynulý čtvrtek v obci na Vsetínsku. Čtyřiapadesátiletý muž se ve večerních hodinách vydal v podnapilém stavu s legálně drženou pistolí do restaurace za provozním, kterého chtěl usmrtit, protože nebyl spokojený s tím, jak byla finančně hodnocena jeho přítelkyně, která v restauraci pracovala.

„Do restaurace se muž nedostal, protože už byla uzavřená. Proto několikrát zabouchal a kopl do dveří v domnění, že majitel vyjde ven. Když nevycházel, nabil pistoli a vystřelil do okna, kde se svítilo a byla za ním vidět silueta postavy. Muže naštěstí minul, kulka proletěla několik centimetrů nad jeho hlavou. Útočník z místa odešel domů, kde ho následně zadrželi policisté,“ popsala událost krajská policejní mluvčí.

Podle ní vyšetřovatel uplynulou sobotu čtyřiapadesátiletého muže obvinil z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

V letošním roce je to ve Zlínském kraji sedmá vražda nebo pokus o vraždu.

Pěstírna konopí v rodinném domě v Hovězí vydala sedm stovek rostlin v různých stádiích růstu a čtyři stovky dalších rostlin, které se sušily. Dále také několik igelitových pytlů sušené travní hmoty.
V nelegální pěstírně v Hovězí našli kriminalisté stovky rostlin konopí