V polovině dubna vzal mladý muž v Rožnově ze stojanu odstavené pánské horské jízdní kolo za dva tisíce korun. Na kole dojel domů do Zubří. V ten samý den v noci natřikrát navštívil v Zubří cizí garáž. Nejprve z ní vyvezl motocykl Jawa 250 s motorem ČZ. Potom se vrátil pro automobil Mercedes-Benz. „S tím ujel jen několik stovek metrů, než auto vypovědělo službu. Nechal ho tedy stát u cesty a vrátil se pro další motocykl a to Jawa Mustang. Motorku převezl a prodal,“ vylíčil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Krádežemi způsobená škoda přesáhla 300 tisíc korun. „Kriminalistům se ale vozidla podařilo vrátit majitelům a tak zůstala jen škoda poškozením motoru na Mercedesu za šedesát tisíc korun,“ upřesnil Malcharczik.

Mladý zloděj se znovu činil tři dny po prvních krádežích. Během jedné noci se vloupal nejprve do sportovního zařízení v Rožnově, kde z recepce a šaten ukradl dva mobilní telefony, svazek klíčů a více než sedm tisíc v hotovosti. Poškozením zařízení způsobil téměř desetitisícovou škodu. Nad ránem před pátou pak rozbil okno stánku s rychlým občerstvením, kde vzal dvě stě sedmdesát korun.

Ke konci dubna se nenechavec vloupal ještě do trafiky v Zubří. Pobral cigarety různých značek za více než dvacet tisíc korun, vhod mu přišly i SIM karty, poštovní známky a peníze. Celková škoda v tomto případě přesáhla 25 tisíc korun.