Vloupání do svých osobních vozů nahlásili například hned čtyři majitelé v Ratiboři, Hutisku-Solanci a Zašové. „Z vozidel zmizely peněženky, digitální váha, dámská kabelka, zimní boty a brašna s nářadím. Věci byly vesměs viditelně odložené na sedadlech. Zloděj způsobil majitelům škodu za devětadvacet tisíc korun,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Policisté se zabývají také vloupáním do dvou nákladních aut ve Valašském Meziříčí, ze kterých zloděj odčerpal celkem dvě stě litrů nafty.

Kradlo se i ze sklepů. „V Zašové neznámý darebák odnesl ze sklepního boxu láhev sektu, několik piv, fernet, vodku a minerálky. Zřejmě se již chtěl zásobit na Silvestra,“ poznamenala Javorková. Karolinští policisté zase vyšetřovali vloupání do chaty a hospodářského objektu v Novém Hrozenkově, odkud si však lapka odnesl pouze tabák a jedno pivo.

Nepříjemné chvilky připravili ve středu zloději dvěma ženám v Rožnově pod Radhoštěm a Vsetíně. V prvním z uvedených měst vzal drzý poberta během nakupování jednapadesátileté ženě z kabelky, kterou měla přes rameno, peněženku s necelou tisícikorunou, platební kartou a dalšími doklady.

O vysokou částku peněz přišla i mladá žena ze Vsetínska. Policistům uvedla, že během nakupování někde ztratila peněženku s osmnácti tisíci korunami, doklady a platební kartou. „Tento případ šetříme jako zatajení věci. Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu, která se dostala do jeho moci nálezem, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok,“ citovala z trestního zákona Javorková.