První případ se stal na začátku prázdnin v noci na 3. července ve Velkých Karlovicích. Zloděj si vyhlédl čtyřkolku tovární značky CFMOTO oranžové barvy z roku 2016 za dvě stě dvacet tisíc korun. Registrační značka vozidla je 5Z0978.

Po dvou týdnech následovalo odcizení čtyřkolky v Liptále.

„Bylo to minulý týden v noci z úterý na středu a jednalo se o čtyřkolku tovární značky TGB za sto tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. I tentokrát šlo o stroj oranžové barvy. Čtyřkolka je vyrobená v roce 2012 a má registrační značku 3Z7296.

Prozatím poslední případ přibyl hned následující noc. Čtyřkolku rovněž tovární značky TGB v hodnotě sto šedesáti tisíc korun ukradl neznámý darebák v Huslenkách.

„Aby se dostal mimo oplocení domu, vloupal se do garáže, ukradl ovládání brány a tuto si otevřel,“ přiblížil Vladislav Malcharczik.

Třetí ukradená čtyřkolka je šedé barvy, vyrobená v roce 2017 a podle policejní databáze vozidel v pátrání má registrační značku Z021519.

Ve všech třech výše uvedených případech policisté zahájili trestní řízení pro neoprávněné užívání cizí věci. „V posledním ještě přibyly trestné činy krádež a porušování domovní svobody,“ doplnil policejní mluvčí Malcharczik.