Bicykl ukradl v půl sedmé ráno od prodejny potravin ve Viganticích. Přivolaní policisté jej potkali ujíždět po silnici. „Na kole vezl sud od piva a plastovou přepravku. Když uviděl policejní vůz, sud i přepravku odhodil a začal ujíždět," informovala policejní mluvčí Lenka Javorková. Po chvíli sjel na louku, kam už hlídka s vozidlem nemohla. „Jeden z policistů proto vystoupil z auta a za cyklistou se rozběhl. Asi po sto metrech jej dostihl a zadržel," popsala Javorková.

Jedná se o dvacetiletého muže z Rožnova pod Radhoštěm, který se v únoru vrátil z vězení. Teritoriem mladého zloděje byl právě Rožnov. Po návratu z výkonu trestu začal krást v obchodech. „Neměl na živobytí," podotkla policejní mluvčí. V drogerii třeba sebral pět pánských toaletních vod za necelých 1 200 korun, které prodal náhodným osobám. V textilu si zase oblekl nové kalhoty a mikinu, a odešel v nich. Dále ukradl dvě jízdní kola, koloběžku a dětské odrážedlo. K tomu si přibral ještě 12 lahví vína.

Nyní mu hrozí až tři roky ve vězení. Mladík je stíhán na svobodě. Majitelům způsobil škodu přesahující 30 tisíc korun. (vd)