Akční odpoledne meziříčských policistů začalo krátce před jednou hodinou odpoledne. Na pomoc hlídku přivolali z jednoho místního supermarketu. Pracovník ochranky zde naháněl před obchodem agresivního zloděje. Když policisté přijeli na parkoviště k supermarketu, uviděli na zemi ležet muže a na něm pracovníka ostrahy, který se ho snažil držet na místě. Zpacifikovaný muž už z dálky přicházejícím policistům vulgárně nadával. „Bylo vidět, že se chce pracovníkovi ostrahy za každou cenu vysmeknout, proto policisté spěchali a muže spoutali," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Od pracovníka ostrahy se dozvěděli, že lump ukradl zboží, především potraviny, za téměř 1 900 korun. „Zloděje za pokladnou oslovil. Darebák jej ale násilím odstrčil a dal se na útěk," popsala policejní mluvčí. Detektiv se rozběhl za ním. Na parkovišti jej dostihl. Ve spolupráci s náhodným kolemjdoucím se podařilo násilníka zpacifikovat.

Zadržený pětatřicetiletý muž z Bystřice pod Hostýnem neustále policistům nadával. „Vyhrožoval jim, že si je v civilu najde a vyřídí si to s nimi," upozornila dále Javorková. Bránil se posadit do policejního auta. „Snažil se policistům podrazit nohy, strkat do nich, kopal kolem sebe," přiblížila podrobnosti zatýkání. Za pomocí hmatů a chvatů sebeobrany se hlídce podařilo muže do vozidla dostat. To ovšem nebylo všechno. „Když už seděl uvnitř, prudce udeřil hlavou do hlavy policisty, který byl vedle něho a zrovna ho poutal bezpečnostním pásem. Úderem hlavy přivodil kolegovi poranění v obličeji s nutným šitím. Po celou dobu muž na policisty slovně útočil, vyhrožoval jim a jejich rodinám fyzickou újmou, vypálením jejich domů a zapálením aut," dodala policejní mluvčí.

Na obvodním oddělení se muž podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,26 promile. Odpoledne byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V pátek ráno po vystřízlivění jej hlídka eskortovala zpět do policejní cely. Za násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a krádež mu hrozí až čtyři roky ve vězení. Stíhán je na svobodě.