Zloděj se zaměřil na okno v prvním patře bytového domu kolem druhé hodiny ráno. Aby se k němu dostal, použil poblíž stojící lavičku.

„Opřel ji o stěnu, rozbil okno v blízkosti otevírání, otevřel si je a vlezl do bytu. Ne na dlouho. Vyhnal jej zvuk alarmu,“ vylíčil Vladislav Malcharczik.

Podle jeho slov se v tomto případě osmašedesátiletému majiteli bytu oplatilo zainvestovat do ochrany svého majetku.

Podle majitele se z bytu na první pohled nic neztratilo a tak je škoda prozatím odhadnutá „jen“ za poškození skleněné výplně okna a to na dva a půl tisíce korun.

Policisté místa činu ohledali a zjišťují informace, které by je dovedly na stopu zloděje. V případě dopadení hrozí neznámému za porušování domovní svobody a krádež ve stádiu pokusu až tři roky vězení.

Policejní mluvčí varoval, že právě byty v přízemí a nižších patrech domů jsou v hledáčku zlodějů. Lákají je otevřená okna, i když jen na ventilaci, a také otevřené zasklení balkónů.

„Doporučujeme proto zvýšit zabezpečení těchto míst. U balkónů a lodžií zasklením nebo použitím mříží. Okna lze zabezpečit bezpečnostní fólií. Je možné užít i elektronické ochrany majetku, jak učinil majitel bytu ve popisovaném případě,“ uvedl Vladislav Malcharczik.