Událost se měla stát v úterý po poledni na cyklostezce mezi Janovou a Hovězím. „Slyšel jsem verzi, že tam přepadli cyklistku a bodli ji do stehna, ale nevím, nakolik se tomu dá věřit,“ řekl Hověžan Marian Vilém.

To, že se něco dělo, mu řekla dcera, která sledovala z oken školy neobvyklý ruch. „Na cyklostezce prý byla hromada policejních aut a sanitka. Nevím, co přesně se stalo, ale ať už je pravda kdekoli, mám o dceru strach. Jestli někoho za bílého dne v těsné blízkosti školy přepadli, není to dobrý pocit,“ komentoval starostlivý otec.

Setkání s hejtmanem
Na Setkání s hejtmanem ve Zlíně se diskutovalo o regionálních problémech

Verzí o tom, co se odehrálo v úterý po poledni, existuje mnoho. Sám starosta Hovězí Antonín Koňařík nemá v případu ani zdaleka jasno. „Slyšel jsem nejmíň pět variant. Úplně první byla ta, že na cyklostezce někoho napadl medvěd,“ prozradil jednu z hypotéz.

Dostala se k němu i informace o napadení ženy. „Kdekdo říká kdeco. Měl jsem strach, aby se nejednalo o nějaký problém se žákyněmi naší školy. Tak jsem hned volal na policii a řekli mi, že je to v řešení a žádné informace mi podávat nebudou,“ dodal starosta Hovězí.

Mezi Hověžany se mluví také o znásilnění, kterého se měli dopustit cizinci ubytovaní v jedné z místních ubytoven. Provozovatel Ivo Tydlačka vyloučil, že by v incidentu měl prsty někdo z jeho hostů. „To je úplný nesmysl. Mám tu krátkodobě ubytované solidní dělníky, kteří tu spí většinou týden. Jsou bezproblémoví, ještě nikdy jsem nemusel nic řešit,“ prohlásil.

Pěstírna konopí v rodinném domě v Hovězí vydala sedm stovek rostlin v různých stádiích růstu a čtyři stovky dalších rostlin, které se sušily. Dále také několik igelitových pytlů sušené travní hmoty.
V nelegální pěstírně v Hovězí našli kriminalisté stovky rostlin konopí

Přepadená žena byla zmatená a zbitá

„Máme tady všude na ubytovně kamery. Policajti přijeli a projeli si všechny záznamy. Podle popisu tu žádné podobné lidi nenašli,“ dodal Tydlačka. Policisté mu řekli, že žena byla po incidentu zmatená a zbitá. Nevěděla, jestli byli útočníci dva, nebo tři. „Na dědině se také říkalo, že měli i nůž a prý tu ženu vzali klackem po hlavě,“ popsal.

O rozsahu a závažnosti zranění získal Deník jen kusou informaci. „Ženu jsme převezli s poraněním na chirurgické oddělení Vsetínské nemocnice,“ sdělil stručně mluvčí záchranářů Petr Olšan. Další podrobnosti s odvoláním na neukončené policejní vyšetřování nesdělil.

Přijďte si dnes s Deníkem zazpívat vánoční písně

Policejní mluvčí Vladislav Malcharczik potvrdil, že přijali oznámení mladé ženy o jejím přepadení. „Tři muži ji měli pod pohrůžkou násilí připravit o hotovost v řádech stokorun,“ informoval.

Případem se zabývali kriminalisté s kriminalistickým technikem. Další policejní hlídky včetně psovoda pátraly po možných pachatelích.

Závěr je s ohledem na verze případu, které kolují mezi místními obyvateli, přinejmenším překvapující. „Vyšetřováním kriminalisté zjistili, že nebyl spáchaný trestný čin,“ uzavřel Malcharczik s tím, že další informace s ohledem na osobu oznamovatelky nebude policie poskytovat.