Výbušnina měla tentokrát ležet v budově České spořitelny. Volajícím byla, stejně jako ve dvou předcházejících případech, opět žena. Policisté kvůli telefonátu evakuovali ze spořitelny a přilehlých domů sto lidí. Žádnou výbušninu ale neobjevili. Volající hrozí za šíření poplašné zprávy až tříleté vězení.

Ženský hlas se ozval ve sluchátku operátorovi na lince 158 v devět hodin ráno. Krátce po telefonátu už k budově spořitelny mířila auta policistů, hasičů i městských strážníků. „Narozdíl od minulého planého poplachu neprohledávali náměstí, ale zamířili rovnou do spořitelny. Prý už jejich akce mohla i skončit, ale ta žena zavolala znovu. Tak se zásah protáhl. Trval celé dopoledne,“ všimla si očitá svědkyně středečního pozdvižení, která si však přála zůstat v anonymitě.

Třetí anonymní telefonát v krátké době, upozorňující na domnělou bombu na valašskomeziříčském náměstí, to už je silná káva i pro ni. „Zřejmě se tím volající dobře baví. A vůbec si neuvědomuje, že každý výjezd stojí pěkné peníze a že právě teď může být hasičů a policistů zapotřebí jinde,“ neskrývala rozladění svědkyně.

Policisté, strážníci a záchranáři mezitím důkladně pročesávali opuštěnou budovu spořitelny a pátrali po výbušnině. „Kolem jedenácté zavolal anonym znovu s tím, že doufá, že ve spořitelně nejsou žádní lidé, protože to za hodinu bouchne,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Záchranáři s policisty prohledali celý objekt, ale žádný nástražný výbušný systém, tak jako v předešlých případech, nenašli. „Při prohlídce spořitelny také asistoval policejní specialista se psem cvičeným na vyhledávání výbušnin,“ doplnila Javorková.

O půl jedné odpoledne policisté a záchranáři akci ukončili. Evakuovaní lidé se mohli navrátit do svých domovů a na svá pracoviště. Policisté však na případu nadále pracují a shromažďují informace, které by mohly vést k dopadení neznámé volající. Zjišťují také, zda předešlé anonymní telefonáty s těmi středečními souvisí.

Anonym hrozil v Meziříčí bombou už dvakrát v první polovině března. Nejprve cizí žena nahlásila bombu v České spořitelně stejně jako včera. Podruhé už volala jen s tím, že výbušnina je někde na náměstí.

Obyvatelům Valašského Meziříčí už pomalu dochází trpělivost. „Akorát to obtěžuje lidi. Pevně věřím, že telefonistku brzy dopadnou. Policie podobné případy řeší důkladně, takže je to jen otázka času,“ byl přesvědčen Meziříčan René Mikulenka.