Na tísňovou linku volal ve čtvrtek odpoledne muž s tím, že žena, která je s ním v bytě, chce skončit se životem,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Když muž domluvil, předal mobilní telefon ženě, která záměr spáchat sebevraždu potvrdila a zavěsila. Policisté opakovaně na číslo volali. „V některých případech byl mobil nedostupný, jindy ho žena vzala s tím, že se jde zabít. Odmítala však sdělit údaje o sobě i místu, kde se nachází,“ popsala Javorková.

Policisté nakonec ženu vypátrali. Seděla s kamarádkou na lavičce před panelákem. Obě ženy byly opilé, odmítaly sdělit, jak se jmenují a kde bydlí. Také se nechtěly k telefonátům o sebevraždě přiznat. „Nakonec je museli kolegové eskortovat na policejní služebnu, kde zjistili jejich totožnost,“ řekla policejní mluvčí.

Sedmačtyřicetiletá žena z Meziříčí, která vyhrožovala sebevraždou a jež měla v dechu tři promile alkoholu, a devětačtyřicetiletá žena z Nového Jičína se budou ve správním řízení na městském úřadě zpovídat z přestupku proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. „Hrozí jim pokuta až dvacet tisíc korun,“ doplnila Javorková.