„Přibližně v sedm hodin večer jsme dostali oznámení, že v jednom z bytů ve vsetínském sídlišti Rokytnice napadla žena bývalého zetě,“ přiblížil ředitel strážníků Nikolaj Martinák.

Hlídka se tedy vydala příbuzenskou rozepři uklidnit. Na místě vyšlo najevo, že šestatřicetiletý muž si přišel za svou pětatřicetiletou exmanželkou vyřešit neshody, které se týkaly společné výchovy dětí. „Bohužel, dohodnout se nedokázali. Do slovní rozepře, se navíc vložila šedesátiletá matka ženy,“ vylíčil atmosféru v bytě Martinák s tím, že starší žena v hádce vlepila svému bývalému zeti políček.

Strážcům pořádku se podařilo rozmíšku uklidnit. „Nyní se bude incidentem zabývat přestupková komise městského úřadu. Došlo totiž k přestupku proti občanskému soužití,“ dodal šéf strážníků.

Podobné šarvátky a rozepře mezi rodinnými příslušníky řeší vsetínští strážníci až desetkrát do měsíce. „Prodělali také speciální školení, aby uměli rozpoznat, kdy jde jenom o náhlé vzplanutí emocí a kdy může být problém hlubší a jedná se například o domácí násilí,“ prozradil Martinák.

V takových případech už je třeba přizvat k vyšetřování také státní policii. Ta má s podobnými incidenty na Valašsku také poměrně bohaté zkušenosti. Naposledy se násilníkem, který napadl svou družku, zabývali státní policisté jen pár dní před koncem uplynulého roku. „Třiatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm, kterou fyzicky napadl její stejně starý druh, se na nás obrátila hned dvakrát během dvou dnů,“ uvedl k případu asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Vyšlo najevo, že motivem neurvalcova činu byla žárlivost. „Při útoku totiž ženě vzal mobilní telefon, ve kterém kontroloval, s kým jeho družka telefonuje a posílá si SMS zprávy,“ objasnil Zgarba. Dodal, že při druhém napadení měl svůj podíl na agresivitě také alkohol, kterým se hrubián notně posilnil. „Při dechové zkoušce nadýchal 2,39 promile,“ řekl Zgarba.