Při odpočinku na lavičce ji bezdůvodně do krku ze vzduchové pistole postřelil třiatřicetiletý místní muž. Podle policistů byl pod vlivem pervitinu. Hrozí mu až tříleté vězení.

Incident se odehrál v meziříčském parku Kozina v pátek kolem patnácté hodiny. „Meziříčanka se posadila na lavičku poblíž skupiny mladíků. Najednou spatřila, že na ni jeden z mužů míří asi z desetimetrové dálky vzduchovou pistolí. Než stihla jakkoli zareagovat, muž vystřelil a zasáhl ji diabolkou do krku," vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Vyděšená žena šla na policejní stanici, kde bezohledný útok oznámila. Muži v uniformách vyrazili do parku pátrat po neznámém střelci. Podle popisu, který zraněná žena uvedla, se jim podařilo muže najít, zadržet ho a odvézt na policejní služebnu. „Jedná se o třiatřicetiletého místního muže, který byl pod vlivem drog, konkrétně pervitinu. Proč na ženu vystřelil, nedokázal vůbec povědět," kroutila hlavou Lenka Javorková. Dodala, že vzduchovou pistoli – takzvaný flusbrok – darebák vydal policistům.

Zraněná žena mezitím vyhledala lékařské ošetření v nemocnici, kde jí lékaři krvácející ránu ošetřili. Další léčení si vyžádá okolo 14 dnů. Výtržník vzduchovou pistoli tzv. flusbrok vydal policistům pro účely trestního řízení.

Zdrogovaný pistolník strávil noc v policejní cele. V sobotu dopoledne mu policisté sdělili podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Za ty zákon ukládá až tříletý trest vězení.