Hlavní líčení bylo kvůli rozdílnosti výpovědí svědků odročeno na 17. října

Obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví čelí Oleg Michajlov a Marek Pisklák z Krásna nad Bečvou. Hrozí jim až deset let vězení.

Čtvrteční soudní líčení bylo zaměřeno především na výpovědi svědků. Byli mezi nimi také čtyři členové party, která se napadení účastnila.

Co se osudný večer stalo, přiblížil první ze svědků Petr Kubičný. „Mezi mnou a jedním z vyhazovačů došlo před hospodou k potyčce. Venku do mne strčil a zakázal mi další vstup dovnitř," popsal události, které konfliktu předcházely.

Poté odešel na nedalekou chatu, kterou měli s kamarády pronajatou. Okolo třetí hodiny ráno se rozhodli k hospodě vrátit. „Vzali jsme si nohy od stolu a šli zpátky. Chtěl jsem vědět, proč mne nepustil," pokračoval svědek.

Nohu po cestě zahodil. „Když jsme přišli ke vchodu, začali jsme se s vyhazovači hádat. Pak Hon zaběhl za roh, protože někdo tam rozbil lampu. Už si jen pamatuju pepřový sprej v očích a jak vyhazovač leží na zemi," dodal Kubičný.

Podle výpovědi jiného ze svědků se parta vydala zpátky k hospodě po příchodu zkrvaveného mladíka. „O čtvrt na tři ráno na chatu přišel kluk celý od krve a říkal, že ho odvezli a zmlátili. Nějak se situace vyhrotila a ostatní šli zpátky k Mokrošům ozbrojení nohami od stolu," řekl další svědek.

Sám se za nimi vydal o chvilku později se sekerkou v rukávu. „Na místě jsem pak viděl, jak jednomu z naší party vzali dřevěnou nohu z ruky. Pak někdo rozbil lampu a oni na nás křičeli, že nás zabijí," pokračoval.

Dále vypověděl, že ustoupil a sledoval, jak Martin Hon napadl obžalovaného Olega Michajlova.„Oleg pětkrát pověděl, nedělej to, a pak musel vykrýt ránu pěstí. Hona přitom shodil do míst, kam už jsem neviděl," dodal svědek.

Odlišnou verzi představila teprve sedmnáctiletá svědkyně, která byla ten večer na diskotéce přítomná. „Okolo třetí hodiny jsem venku viděla přicházet partu asi sedmi lidí s něčím, co připomínalo baseballové pálky. Snažili se dostat dovnitř," popsala události mladá svědkyně.

Ve chvíli, kdy se vracela na parket, slyšela, jak někdo povídá, aby si to šli vyřídit vedle. Z okna jsem pak viděla, jak jdou na terasu. Ze zvědavosti jsem se šla za nimi podívat a uviděla, jak minimálně dva z nich do Martina Hona mlátí a kopou. Ten po chvilce spadl na zem," pokračovala dívka.

Útočníky by však nepoznala. „Bylo to moc rychlé a navíc měli na hlavách modrobílé šály. Druhý vyhazovač vůbec nezasáhl. Utekli ve chvíli, kdy se na místo začali scházet lidé. Já jsem pak pomáhala zraněného do příjezdu sanitky ošetřit," dodala svědkyně.

Na základě rozdílných výpovědí rozhodl soudce Miroslav Tomaštík hlavní líčení odročit na 17. října. „Předneseme na něm listinné důkazy. Obhájci a státní zástupce mají do té doby možnost sehnat další svědky a důkazy," dodal Tomaštík.