Hlídka do rodinného domku v malé vesničce u Vsetína vyjížděla krátce před jedenáctou hodinou večer. Policisty přivolal vyděšený muž. „Mladá žena ještě před příjezdem policistů z domku utekla. Během zjišťování okolnosti útoku se vrátila zpět," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Muži zákona ji odvezli do policejní cely. Oba aktéři domácí roztržky se podrobili dechovým zkouškám na alkohol. Žena nadýchala 0,60 promile, její přítel 1,37 promile.

Muž uvedl, že se kolem desáté hodiny večer vrátil domů z restaurace, kde vypil několik piv. Doma se pak v kuchyni pohádal se svojí přítelkyní. „Během sporu vzala do ruky nůž a vyhrožovala mu zabitím. Držela nůž v ruce nad hlavou," přiblížila situaci Javorková. „Dotyčný raději z místnosti utekl, přičemž za sebou zabouchl dveře. Do nich pak žena nůž zabodla. Když dveře znovu otevřel, pustila se do něj pěstmi a kopanci," uvedla další podrobnosti policejní mluvčí. Napadený se snažil partnerku zpacifikovat. Poté, co jí řekl, že zavolá policii, utekla z domu.

Horkokrevné ženě hrozily za nebezpečné vyhrožování až tři roky ve vězení. „Její přítel nedal souhlas s trestním stíháním, proto bude případ odložen. Ženu jsme v úterý dopoledne ze zadržení propustili," dodala Lenka Javorková.