Žena po útoku vykrvácela, neboť Dostál podle obžaloby nožem zasáhl stehenní tepnu.

Šestačtyřicetiletého muže ze Vsetína, který svou vinu celý proces odmítal, soud poslal do vězení za těžké ublížení na zdraví.

Kromě něj je v kauze podezřelý i policista, který měl službu na tísňové lince, na niž napadená žena volala kvůli opilému agresivnímu partnerovi. Hlídka ale na místo dorazila až po 40 minutách. Policista je již kvůli tomu obviněn. „Muži hrozilo za těžké ublížení na zdraví osm až 16 let. Násilí v rodině trvalo delší dobu, což vyplývá ze spisů. Nemohli jsme proto ukládat trest při samé spodní hranici, ale o něco vyšší,“ řekl soudce Eduard Ondrášek.

Muž podle obžaloby ve stavu těžké opilosti zaútočil na ženu v polovině března loňského roku. Svou partnerku úmyslně bodl kuchyňským nožem do stehna. Nůž proťal stehenní tepnu a žena podle znalců do tří minut vykrvácela.

Nezaměstnaný otec dvou dětí, který byl v minulosti trestán za neplacení výživného, svou vinu před soudem popřel.

Již dříve uvedl, že se svou partnerkou několik dní předtím popíjeli alkohol. „Šel jsem si lehnout, a když jsem se vzbudil, našel jsem Taťánu v kaluži krve. Já bych jí neublížil, i když měla své roupy a volala zbytečně policii. Když pila, vyváděla,“ tvrdil Dostál.

Z výpovědí dcery zabité ženy naopak vyplynulo, že muž její matku fyzicky napadal.

Jedním z klíčových důkazů při rozhodování o vině muže byl podle soudce telefonát ženy v osudný den na policejní stanici.

Právě na tento telefonát však policisté, kteří v domácnosti zasahovali i v minulosti, na operačním středisku pozapomněli.

Postupem policistů se zabývala policejní inspekce.