Bezmála dvě desítky dopravních značek, které trasu lemují, překryl samolepící folií s úryvky textů známých písniček a říkadel. Případem už se zabývají policisté. Autorovi recesistických polepů hrozí tvrdý trest.

Poničené značky objevili o víkendu na stezce strážníci rožnovské městské policie. Namísto oficiálních nápisů Cyklisto, sesedni z kola či Konec cyklostezky četli na cedulích například Pějme píseň dokola nebo Červený šátečku kolem se toč. „I když texty vyvolávaly u kolemjedoucích cyklistů úsměv, jejich autor si zřejmě neuvědomil, že přelepení příkazové dopravní značky je trestným činem,“ poznamenal ředitel městské policie Daniel Vašut.

Zdůraznil, že překrytí původních příkazových a informačních textů mohlo být příčinou nehody některého z cyklistů v místě, kde se cyklostezka napojuje na běžnou místní silnici. „Přelepená značka totiž nikoho na změnu situace v silničním provozu neupozorní,“ zdůraznil Vašut.

Podle jeho slov se v tomto případě nejedná o klasický vandalismus. To by značky nejspíše skončily pozohýbané či zdevastované v nedaleké řece Bečvě. „Uvedení značení do původního stavu s sebou přesto ponese náklady, které musí zaplatit město,“ dodal Vašut. Slitování s neznámým vtipálkem nebudou mít ani policisté. V případě dopadení mu hrozí až tříleté vězení.