Hlavní líčení s Jurčou začalo v polovině června. Rozhodnutí o trestu tehdy ale nepadlo. Předseda senátu Miroslav Tomaštík se rozhodl opatřit si a posoudit lékařské zprávy žen, které Jurča při svých loupežích ohrožoval nožem.

„Kdyby se ukázalo, že přepadené trpí trvalými následky, kvůli nimž by nebyly práceschopné, soud by případ považoval za loupež s těžkou újmou na zdraví, za které by pachateli hrozilo 5 až 12 let vězení,“ vysvětlil po prvním stání státní zástupce Petr Bareš.Tato skutečnost se nepotvrdila, a tak mohl soud Jurču, kterého podle jeho slov přinutila k loupežím finanční tíseň způsobená závislostí na hracích automatech, potrestat odnětím svobody maximálně na dobu deseti let.

Na svou první loupež se vydal na konci února do pobočky České pošty v Loučce.

Zahalený kuklou a kapucí, s nožem v ruce donutil pracovnici pobočky, aby mu vydala peníze. Odnesl si 64 tisíc korun. Další přepadení s téměř totožným scénářem zopakoval během března na dalších třech pobočkách pošty, v květinářství a samoobsluze. Vše ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Při své poslední loupeži na poště v Lešné vyměnil nůž za kanystr s benzinem. „Polil pult poštovní přepážky a požadoval peníze, dotyčná pracovnice mu ze strachu, že pult zapálí, vydala přes jednatřicet tisíc korun,“ popsal Bareš. Jurča si dohromady přišel na více než 134 tisíc korun.

Většina poškozených žen, které u soudu svědčily, popsala událost jako traumatizující zážitek. Některé z nich musely dokonce navštěvovat psychologa. „Byl to pro mě šok, pořád to vidím před očima, mám strach z lidí,“ vyjádřila se jedna z nich.

Jurča se před soudem dušoval, že chtěl ženy nožem jen zastrašit. Všem se také omluvil a přislíbil, že se ze závislosti na automatech hodlá léčit.