Devětadvacetiletý muž seděl v baru se svojí známou, se kterou se po chvíli začal dohadovat. „Slovní rozepře vyvrcholila fyzickým napadením ze strany muže,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Hosté baru chtěli ženu chránit, čímž ale útočníkův hněv obrátili proti sobě. „Vyslechli si sprosté urážky a sami se museli bránit útokům. Jednoho z návštěvníků shodil ze židle, jednu z přítomných žen uhodil pěstí do hlavy,“ popsala Javorková.

Podle svědků bylo na opilém muži vidět, že chce vyprovokovat nějakou rvačku. Na místo několikrát přijeli strážníci, kteří vždy neurvalce zklidnili a vyvedli ven. Vždy se ale vrátil. „Nezbývalo než spoutat a odvézt do policejní cely,“ poznamenala mluvčí.

Ani tady však muž nevychladl a začal demolovat vybavení cely. Poškodil například spojovací zařízení, které slouží k dorozumívání mezi ostrahou a uvězněným. „Na policisty, kteří jej chtěli uklidnit, také zaútočil,“ uvedla Javorková.

Po hodině výtržník zase zastínil kameru toaletním papírem a opět musela zakročit hlídka. Vsetíňan je podezřelý z přestupků proti majetku a občanskému soužití.