„Muž koncem dubna ve svém domě v obci Loučka na Vsetínsku usmrtil svou dvaatřicetiletou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch rodinného domu,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Rodinný dům na okraji Loučky explodoval v neděli 24. dubna brzy ráno. Výbuch jej výrazně poničil, část domu se zřítila. Záchranáři později v sutinách nalezli těla ženy a tří dětí bez známek života.

Výbuch domu v Loučce.
Podezřelý z výbuchu v Loučce je stále v nemocnici. Policie čeká na posudky

Jedenatřicetiletý muž – otec rodiny – který má podle kriminalistů všechny čtyři životy na svědomí, se sám při výbuchu vážně zranil. Záchranáři jel letecky transportovali do ostravské nemocnice, kde byl ve vážném stavu několik týdnů hospitalizován.

Nyní již obviněnému muži hrozí za čtyřnásobnou vraždu patnáct až dvacet let vězení, případně i výjimečný trest.

„Kriminalisté již spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby předložili na krajské státní zastupitelství. O uvalení vazby bude rozhodovat soud,“ doplnila Simona Kyšnerová.

Kriminalisté už v polovině posledního dubnového týdne oznámili, že dokončili ohledání místa činu a zajištění stop. Využívali přitom nejmodernější techniku včetně 3D skenování. Nechali si také vyhotovit potřebné znalecké posudky.