Nejprve o půl desáté dopoledne vyráželi vsetínští profesionálové do Malé Bystřice k požáru klestí na louce. Tady se k nim přidaly dobrovolné jednotky z Valašské a Malé Bystřice.

„Hasiči narazili na několik nedohašených ohnišť po pálení. Vyšetřovatel jako příčinu požáru stanovil nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Pár minut před desátou hodinou přišlo další hlášení o požáru: v Jasenicích ve Vsetíně.

Ochránci přírody prohlížejí a měří medvědici, kterou v pondělí 8. dubna 2019 odchytili do speciální klece v oblasti Lysé hory v Beskydech.
Ochránci odchytili beskydského medvěda do klece, dostal obojek a je zase volný

„Došlo k požáru hořlavé látky, který zaměstnanci uhasili před naším příjezdem. Hasiči materiál zkontrolovali termokamerou a ochlazovali. Zakouřenou budovu odvětrali,“ popsala Javoříková.

Před jedenáctou hodinou vyjížděli vsetínští hasiči ke třetí události. Šlo o dopravní nehodu v Jablůnce, kde se srazila čtyři auta. Jedno skončilo mimo cestu.

„Hasiči se postarali o protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po ukončení vyšetřování nehody policií vytáhli auto z příkopu zpět na silnici a vozovku uklidili od střepů a úlomků z aut,“ přiblížila mluvčí.

Čtvrtý výjezd přišel pár minut před 14. hodinou. Vsetínští hasiči mířili do Huslenek k hlášenému požáru auta na zdejší cyklostezce. Zasahovali také místí dobrovolní hasiči.

„Při příjezdu jednotek bylo vozidlo celé v plamenech. Po likvidaci požáru hasiči vrak auta odtáhli mimo cyklostezku, aby nebránilo provozu,“ uvedla Lucie Javoříková.

V tomto případě byla příčinou požáru technická závada na palivovém systému. Škoda na autě a stezce dosáhla patnácti tisíc korun.

Takto vypadá místo ve Zděchově, kde 4. března 2019 zabil lev svého chovatele, měsíc a čtyři dny po tragédii.
Chovatele lvů ze Zděchova skutečně zabil lev. Lvice březí nebyla