Včera se vsetínský místostarosta k soudnímu stání příliš vyjadřovat nechtěl. „Oficiálně jsem měl ve středu dovolenou na zotavenou,“ uvedl a dodal, že se případem nemíní nijak zabývat dál. „Nechám mluvit svého právníka,“ řekl místostarosta.

Kudlíkův případ souvisí s kauzou, ve které byl Jiří Čunek obviněn, že prý v únoru 2002 převzal půlmilionový úplatek. Svědci i Čunek tvrdili, že nemohl úplatek v inkriminovaný den převzít, protože byl mimo svou kancelář. Stíhání Čunka už loni žalobce definitivně zastavil s tím, že se trestný čin nestal. Kudlík však skončil kvůli své výpovědi před soudem.

„Jako svědek u soudu vypovídal Miroslav Rozhon, který se měl v den předání úplatku o půl jedenácté s Jiřím Čunkem sejít a měl se potkat také s mým klientem,“ sdělil Kudlíkův právní zástupce Petr Konečný. „Jeho výpověď byla ale velmi nepřesvědčivá,“ zhodnotil právník.

Vsetínský místostarosta údajně vypovídal k záležitostem starým více než pět let na základě svého diáře. „V obrovském množství informací, které coby místostarosta musím vstřebávat, si totiž nemohu pamatovat podrobnosti všech událostí, ať již jsou staré měsíc, rok nebo dokonce pět let,“ uvedl dříve Kudlík.

Soud byl odročen a případ se bude projednávat 19. května. „Myslím, že pokud se nestane nic mimořádného, soudce by mohl vydat rozhodnutí. Na základě dostupných důkazů může být můj klient těžko odsouzen,“ uzavřel Konečný.