„Včera nás kontaktovali lidé s dotazem, zda organizujeme tříkrálovou sbírku, protože byli osloveni s žádostí o příspěvek koledníky, kteří se odkazovali na Diakonii,“ informovala pracovnice Diakonie, Marta Doubravová.

Podle pracovníků Diakonie šlo o podvodníky. Tato organizace totiž žádnou takovou sbírku nepořádá. Policisté zatím žádnou podobnou informaci nezaznamenali. Období, kdy do ulic vyrážejí tříkráloví koledníci, může ale podle policejní mluvčí Ludmily Brousilové být pro spousty podvodníků zajímavé. „Pokud se kdokoliv s takovým případem setká, ať okamžitě kontaktuje policii,“ vyzývá Brousilová.

Jedinou oficiální tříkrálovou sbírkou, která byla nahlášena na Městském úřadě Vsetín a bude probíhat na území Vsetína a jeho okolí, je tradiční sbírka pořádaná charitou a farním úřadem Římskokatolické církve. Její koledníci se budou v ulicích města pohybovat od 9. do 11. ledna a bude je vždy doprovázet osoba starší patnácti let, která bude vybavená průkazkou, obsahující osobní a identifikační údaje.

„Všechny kasičky jsou navíc zalepeny pečetícími nálepkami s razítkem městského úřadu,“ informovala Dana Hložánková z finančního odboru vsetínské radnice.