Podle vsetínského policejního mluvčího Vladislava Malcharczika jde o známou firmu. „Muž měl už v minulosti problémy se zákonem právě kvůli prodeji pervitinu,“ připomněl mluvčí.

Že jsou na správné stopě a muž ve svých obchodech pokračuje, potvrdil kriminalistům výsledek náhodné silniční kontroly ze začátku března letošního roku. „To u něj policisté našli injekční stříkačku s bílou krystalickou látkou. Znalecké zkoumání potvrdilo, že se jednalo o pervitin,“ řekl Malcharczik.

Kriminalisté zjistili, že muž v loňském i letošním roce drogy prodal nejméně pěti lidem, mužům ve věku pětadvacet až třiačtyřicet let ze Vsetína a Vizovic.

Tito odběratelé od něj v téměř padesáti případech v garáží nebo na chatě ve Vsetíně koupili pervitin buď ve formě navážených 0,2 g, nebo takzvaných stlačených (jedna „stlačená“ je množství odpovídající jednomu dílku na injekční stříkačce o objemu 2ml). Ceny se pohybovaly v řádech stokorun.

Kriminalisté muže zadrželi minulý týden a předali jej policejnímu komisaři. Ten muže obvinil z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Jelikož byl v minulosti za tuto činnost potrestán, hrozí mu až deset let vězení.