Asi padesátka dětí s učiteli se pohybovala na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy u Nového Hrozenkova v lokalitě Brodské. Vosy z rozšlápnutého hnízda na celou skupinu zaútočily a několik dětí a učitelů pobodaly.

„U pěti dětí se po větším množství bodnutí projevily silné reakce, které si vyžádaly zásah záchranářů," uvedl Netopil.

Dodal, že tři z dětí byly následně ošetřeny ve zdravotním středisku v Novém Hrozenkově, dvě děti museli záchranáři transportovat do vsetínské nemocnice.

Se svážením zraněných z hůře přístupného terénu před příjezdem hasičů pomáhali místní občané. Hasiči na místo vypravili několik terénních vozidel a pomohli záchranářům s naložením dětí do sanitek.

Podle Netopila v posledních týdnech ve Zlínském kraji přibylo výjezdů hasičů k likvidaci rojů bodavého hmyzu.

„V měsíci srpnu vyjeli hasiči k 41 zásahům a od začátku září zasahovali už sedmnáctkrát. Všechny předchozí události, při kterých hasiči zasahovali, se obešly bez přímého napadení nebo zranění osob," dodal Netopil.

Přes letní prázdniny hasiči k rojům vos, včel či sršní vyjížděli celkem sedmašedesátkrát. Loňské léto bylo v tomto ohledu kvůli přetrvávajícímu tropickému počasí mnohem náročnější, hasiči ve Zlínském kraji totiž těchto zásahů zaznamenali 221.