Na dveře domku okradené ženy zabouchala uplynulý čtvrtek dopoledne. „Tvrdila, že potřebuje provést odečet na vodoměru. Paní domácí neznámé ženě řekla, že pracovnici vodáren, která k ní pravidelně chodívá, zná. Nato neznámá žena odpověděla, že její kolegyně povýšila, a že tuto práci teď dělá místo ní," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. Stará paní jí tedy uvěřila a dovedla k vodoměru.

Pak jí podvodnice oznámila, že má u vodáren přeplatek ve výši tisíc korun, ale že má pouze dvoutisícovou bankovku. „Seniorka vytáhla z peněženky tisícovku, kterou chtěla do dvoutisícovky vrátit. Žena však namítla, že jí peníze raději pošle. Pak si vzpomněla, že si nechala ve sklepě u vodoměru papírek se zapsaným stavem vodoměru. Majitelka domu tedy pro něj odešla," doplnila Javorková. Zlodějka situace využila a ukradla penzistce peněženku s necelými 1 700 korunami. Pak z domku odešla.

Podle poškozené mohla mít žena asi 30 let, byla štíhlé postavy vysoké asi 165 cm. Vlasy měla černé, vlnité, v délce po ramena. „Podle okradené ženy to byla velmi příjemná a sympatická paní," dodala mluvčí.

Vedení společnosti VaK Vsetín své klienty upozorňuje, že jejich pracovnice jsou vybaveny služebním průkazem, kterým se na požádání prokazují. Navíc jsou vybaveny speciálním odečtovým zařízením, kde mají zaznamenány všechny potřebné údaje k odběrateli včetně posledního odečtu.