Hlídka vsetínského dopravního inspektorátu zaznamenala nezodpovědné a nebezpečné chování řidiče osobního automobilu o víkendu. „Konkrétně se jednalo o předjíždění v místech, kde to nejen dopravní značení, ale i zákon vysloveně zakazuje,“ zdůraznil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Nebezpečné předjíždění, jak je zachytila kamera v policejním voze:

Zdroj: Youtube

Jednačtyřicetiletý řidič se při průjezdu Bystřičkou rozhodl předjet hned tři před ním jedoucí automobily najednou. „Vůbec mu nevadilo, že předjíždí v úseku, na kterém je i silniční ostrůvek s přechodem pro chodce či dopravní značka se zákazem předjíždění,“ přiblížil Jaroš.

Hasiči zasahují ve čtvrtek 23. února 2023 u požáru osobního vozu ve Velkých Karlovicích.
Při jízdě ze Soláně zpozoroval řidič kouř, zanedlouho auto pohltily plameny

Ke smůle netrpělivého řidiče patřil jeden z předjížděných automobilů do vozového parku vsetínských dopravních policistů. Ti samozřejmě neváhali a hned se za provinilcem vydali. Volné silnice si tak užíval jen několik set metrů, než jej hlídka zastavila a ztotožnila. „Vzhledem k tomu, že za takový přestupek zákon ukládá i zákaz činnosti, nešlo jej projednat na místě v příkazním řízení a byl následně oznámen příslušnému správnímu orgánu,“ doplnil Petr Jaroš.