Velkou část prohřešků se strážníkům daří prokázat díky městskému kamerovému systému a také s přispěním všímavých obyvatel Vsetína. V uplynulých dnech takto objasnili další dva případy vandalismu, kdy se mládež bavila ničením dopravních značek a převracením popelnic.

První z případů se odehrál minulý týden v noci na středu v místní části Rybníky. „Dvojice mladíků ve věku devatenáct a sedmnáct let tam vyvracela popelnice a rozbíjela sklepní okna,“ připomněla mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Uplynulou neděli brzy ráno pak strážníci na obchůzce přistihli čtveřici mladých mužů, která vyvracela dopravní značku u hlavní budovy pošty. Všichni provinilci shodně tvrdili, že nic neprovedli, a usvědčit se je podařilo právě až na základě výpovědi kolemjdoucího a díky kamerovému systému městské policie. „Oběma případy se tak bude zabývat správní orgán, který může v případě ničení majetku uložit až patnáctitisícovou pokutu,“ upozornil šéf strážníků Nikolaj Martinák. Dodal, že v prvním případě sehrál svou roli také vypitý alkohol, což bude mít dohru i u orgánu sociálně právní ochrany dětí. Vyvrácené popelnice a nepořádek museli mladíci navíc hned uklidit.