Škoda, kterou způsobili, přesáhla dva miliony korun. Nyní jim hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Povedený čtyřlístek tvořili muži ve věku sedmadvacet až pětačtyřicet let. „Všichni pocházejí z okresu Žilina a navíc se vzájemně velmi dobře znají,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Krást začali vloni v listopadu ve Vsetíně. Vloupali se do prodejny se značkovým nářadím na Dolním náměstí. „Doslova vybílili regál s profesionálními vrtacími a sekacími kladivy za tři sta tisíc korun,“ vylíčila Brousilová.

Znovu se na Vsetín vrátili začátkem letošního roku, tentokrát krást do prodejny na Ohradě. Lup chtěli prodat na Slovensku. „Z místa ale utekli poté, co je vyrušil alarm,“ poznamenala mluvčí. S neúspěchem se darebáci nesmířili a ještě ve stejný den vykradli prodejnu na Bobrkách. „Pobrali přes dvacet motorových pil a další zboží za více než čtyři sta tisíc,“ uvedla Brousilová. Na Slovensku vše prodali a o peníze se rozdělili.

Následovala vloupání do prodejen s nářadím ve Fryštáku, Slavičíně a Hranicích. Ve Frýdlantu nad Ostravicí a Hranicích chtěli krást také osobní auta. Vybírali si značky Volkswagen, Audi a Škoda Octavia. Ve Frýdku-Místku dokonce chtěli krást přímo v autobazaru.

V prvních listopadových dnech se opět vrátili na Valašsko. Ve Valašském Meziříčí ukradli Škodu Octavia. „Snažili se ji převést na Slovensko, ale ze strachu před policejní kontrolou ji nejprve odstavili v Rožnově pod Radhoštěm,“ vylíčila mluvčí. Měli v plánu auto na Slovensku rozebrat a prodat na náhradní díly. „Na Octavii ale zůstaly stopy po vloupání, kterých si všimli policisté. Když se zloději pro vůz vrátili, kolegové už na ně čekali,“ popsala Brousilová.

Pětačtyřicetiletý Žilinčan skončil ve vazbě, jeho tři komplice stíhají policisté na svobodě.