Policisté operačního střediska přijali ve čtvrtek v noci oznámení o rvačce dvou mužů, ke které mělo dojít v jedné z obcí nedaleko Valašského Meziříčí. „Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že agresorem je třiatřicetiletý muž. Dostal se do konfliktu s dalším mužem a následně i odmítal spolupracovat s přivolanými policisty,“ popsal policejní mluvčí Petr Jaroš.

Zjevně opilý muž se podle Jaroše choval agresivně a ohrožoval svým chováním své okolí i sebe samého. „Vzhledem k tomu, že absolutně nerespektoval pokynů zakročujících policistů, tito jen i za použití donucovacích prostředků zadrželi,“ poznamenal mluvčí.

Ilustrační foto
Opilý a zfetovaný muž z Hradiště napadl na hudební akci v Napajedlech policisty

Dechová zkouška skončila předpokládaným výsledkem: agresor po zákroku nadýchal bezmála dvě promile alkoholu. „I to byl samozřejmě jeden z důvodů, proč byl následně policisty transportován do kroměřížské záchytné stanice,“ doplnil Jaroš.

Třiatřicetiletý rváč se nyní bude zodpovídat z přestupků na úseku veřejného pořádku a občanského soužití. Případem se zabývají valašskomeziříčští policisté.