Policisté vyrazili do terénu už brzy ráno. „Kontrolovali jsme prostory před supermarkety, místa, kde se schází lidé bez domova, ubytovny, restaurační zařízení a vlaková a autobusová nádraží," upřesnila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Celkem zkontrolovali 32 osob. „Ve Vsetíně jsme vypátrali pětatřicetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Nedostavoval se totiž k soudu ohledně zanedbání povinné výživy," uvedla policejní mluvčí. Ve Valašském Meziříčí u supermarketu zase kontrolovali sedmapadesátiletého muže, který se prokázal neplatným občanským průkazem. „Lustrací jsme zjistili, že je vedený jako hledaný," doplnila Javorková.

Policisté na Vsetínsku v současné době pátrají po 88 osobách. Většinou se jedná o muže. „Nejčastěji je pátrání vyhlašováno po osobách, na které je vydán příkaz k zatčení, například proto, že se nedostavují k soudu. Dále pátráme po pohřešovaných osobách, po lidech, kteří se mají dostavit do výkonu trestu odnětí svobody. U některých zjišťujeme také pobyt," vysvětlila policejní mluvčí. Další kategorií jsou podle ní svěřenci výchovných ústavů, kteří ze zařízení utekli.

Cílem středeční akce bylo také mimo jiné zmapování a kontrola míst, kde se zdržují osoby bez domova a kriminálně závadové osoby.
Pohřešované osoby je možné dohledat na internetových stránkách policie www.policie.cz v rubrice pátrání po osobách. ⋌(vd)