Sedmadvacetiletého muže ze Vsetínska, který nelegální pěstírnu provozoval, už komisař obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Provinilci hrozí až pětileté vězení.

Vsetínští kriminalisté pracovali na případu několik měsíců. „Informace, které získali, je dovedly k domu v Hovězí. Oslovili dodavatele energií. Odběry elektřiny v tomto domě byly v minulosti i nyní opravdu vysoké a tak podezření o pěstírně nabylo na jistotě,“ uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Minulý týden vše potvrdila domovní prohlídka. Kriminalisté nalezli, zadokumentovali a zajistili velké množství rostlin konopí i prostředky pro pěstování marihuany. „Celkem šlo o sedm stovek rostlin v různých stádiích růstu ve výšce od deseti centimetrů do více jak metru a půl. Nalezli i čtyři stovky rostlin, které se sušily. Že již bylo i sklizeno, dokazovalo několik igelitových pytlů sušené travní hmoty,“ shrnul Malcharczik. Zajištěné rostliny nyní prozkoumají znalci.

Sedmadvacetiletý muž, kterého policisté zadrželi, se k pěstování konopí přiznal. Používal k tomu několik pěstebních boxů, v nichž rostlo konopí několika odrůd. Práce kriminalistů ale dopadením pěstitele neskončila. Jejich dalším úkolem je najít jednotlivé odběratele.

Ilustrační foto.
Kobra byla opět úspěšná. Kriminalisté rozkryli podvody za stovky milionů korun