Sedmadvacetiletého muže ze Vsetínska, který nelegální pěstírnu provozoval, už komisař obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Provinilci hrozí až pětileté vězení.

Vsetínští kriminalisté pracovali na případu několik měsíců. „Informace, které získali, je dovedly k domu v Hovězí. Oslovili dodavatele energií. Odběry elektřiny v tomto domě byly v minulosti i nyní opravdu vysoké a tak podezření o pěstírně nabylo na jistotě,“ uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Minulý týden vše potvrdila domovní prohlídka. Kriminalisté nalezli, zadokumentovali a zajistili velké množství rostlin konopí i prostředky pro pěstování marihuany. „Celkem šlo o sedm stovek rostlin v různých stádiích růstu ve výšce od deseti centimetrů do více jak metru a půl. Nalezli i čtyři stovky rostlin, které se sušily. Že již bylo i sklizeno, dokazovalo několik igelitových pytlů sušené travní hmoty,“ shrnul Malcharczik. Zajištěné rostliny nyní prozkoumají znalci.

Sedmadvacetiletý muž, kterého policisté zadrželi, se k pěstování konopí přiznal. Používal k tomu několik pěstebních boxů, v nichž rostlo konopí několika odrůd. Práce kriminalistů ale dopadením pěstitele neskončila. Jejich dalším úkolem je najít jednotlivé odběratele.