Majitel Dacie odhalil krádež ve čtvrtek večer, přičemž naposledy viděl své auto ve středu večer. „Jak se zloděj do objektu dostal, zatím nevíme, protože dveře ani zámek při krádeži nijak nepoškodil. Garáž ale byla řádně uzamknuta,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Velkou chybu však podle ní třiasedmdesátiletý majitel udělal, když ponechal klíče od auta v garáži na poličce. „S Dacií Logan v šedé metalíze zmizela i bedna s nářadím a se spreji,“ doplnila Javorková. Policisté po zloději pátrají. V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí až pětileté vězení.

Lenka Javorková uvedla, že krádež Dacie není první, která se v řadových garážích v Luhu odehrála. V polovině července zmizely z jiné z nich věci za bezmála patnáct tisíc korun. „Šlo o dvě vrtačky, troje sjezdové lyže a čtyři pneumatiky s disky. Poberta si je odnesl poté, co vypáčil dřevěných vrat,“ vylíčila Javorková.

Před nedávnem se z další garáže ztratila dokonce elektrická trouba za tři a půl tisíce korun. Uživatel s největší pravděpodobností zapomněl zamknout. „Doporučujeme proto, aby majitelé věnovali svým garážím zvýšenou pozornost. Nezapomínali na uzamykání nejenom samotných vrat, ale i zaparkovaných vozidel a rozhodně nikde uvnitř neponechávali klíče od aut,“ zdůraznila Javorková.