Čtyřiačtyřicetiletý muž měl předloni v létě v těžké opilosti rozbít o jednoho muže půllitr a druhého bodnout nožem těsně vedle srdce. Muž se ale proti rozsudku na místě odvolal, proto jeho případ projedná Vrchní soud v Olomouci.

Oba incidenty se měly odehrát v bytě Čokavcovy družky. Několik dnů před tím Čokavec trávil ve Valašském Meziříčí na festivalu Gulášfest, kde celou dobu řádně holdoval alkoholu. V silné opilosti se tak dostal i do bytu své družky, kde bylo několik dalších lidí. Podle Čokavce má už od této chvíle takzvané okno. Další události si pamatuje jen v útržcích.

Nicméně se však podle obžaloby měla mezi Čokavcem a jedním z mužů strhnou hádka. Toho měl pak v afektu udeřit pivní lahví do obličeje. Jen shodou okolností prý muži střepy neporanily oko. O několik hodin později se měl Čokavec znovu začít hádat s jiným mužem. Ten bohužel dopadnul o poznání hůř. Čokavec jej totiž měl bodnout kuchyňským nožem. Ten prý jen o vlásek minul srdce.

Obžalovaný muž ale tvrdí, že je to vše holý nesmysl. „Je to jen souhrn dohadů a smyšlenek, na kterých se nedá stavět trestní odpovědnost,“ uvedl před soudem.Tvrdí, že rozhodně nikomu ani ublížit nemohl. „V důsledku požívání alkoholu většinu času prý prospal a je rozhodně přesvědčen, že skutky nespáchal. V komunitě bezdomovců má prý dobré vztahy a oba zranění muži byli jeho kamarádi,“ sdělil mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Čokavec navíc tvrdí, že když se vracel z festivalu, měl na sobě cizí bundu. V ní údajně našel diazepam, který začal polykat, aby zesílil účinky alkoholu. Znalec nevyvrátil, že v této kombinaci by mohl být muž značně utlumen.„Obžalovaný rovněž podotýká, že v bytě byli v tu dobu další lidé, které se nepodařilo ztotožnit. Vzhledem k tomu, že jsou velké pochybnosti o tom, kdo je vůbec pachatel, žádá soud zproštění obžaloby,“ podotkl dále mluvčí soudu.

To, zda byl Čokavec skutečně i pod vlivem léků, není jasné. Vsetínští policisté totiž při vyšetřování pochybili. Nenechali muži po zadržení vzít krev ani moč. Spokojili se jen s dechovými zkouškami.Obžalovaný muž je podle znalce alkoholik v pokročilém stádiu. Problémy s pitím nebo užíváním jiných návykových látek má ale řada dalších lidí, kteří se v té době v bytě nacházeli. Někteří z nich dokonce svědčili opilí před soudem.