„Potřebuji napsat vzkaz vašemu sousedovi a neumím psát." Vybavená touto lstí, zazvonila v pondělí v poledne u bytu třiaosmdesátiletého Meziříčana neznámá žena. Muže požádala o napsání smyšleného vzkazu, neboť soused, na kterého údajně zvonila, prý neotvírá.

Starý pán chtěl neznámé vyhovět. Proto vzal papír a tužku a chtěl vzkaz napsat na vstupních dveřích u svého bytu. „Mladá žena však navrhovala jít dovnitř do kuchyně a sdělení pro souseda napsat na stole, protože mělo být údajně dlouhé," přiblížila jednání podvodnice vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Důvěřivý důchodce tedy neznámou pozval do kuchyně a u stolu začal psát, co mu žena diktovala. „V textu bylo například uvedeno, že žena nesehnala pro souseda látku na záclonky a také, že má pro něj voňavku," citovala Lenka Javorková. Když pan domácí popsal celou stranu formátu A4, což mohlo trvat asi čtvrt hodiny, žena poděkovala a odešla.

Druhý den ráno čekalo starého pána smutné zjištění. Ze šatní skříně v pokoji mu zmizelo více než dvacet tisíc korun. „Žena měla zřejmě komplice, který ukradl peníze v době, kdy diktovala seniorovi v kuchyni vzkaz, přičemž při vstupu do bytu spoluviníkovi nechala otevřené dveře," vylíčila možný scénář Lenka Javorková.

Neznámá podvodnice měla mít podle popisu okradeného kolem pětadvaceti let, vysoká mohla být asi 170 centimetrů. Měla silnější postavu, kulatý obličej a plné tváře.

Oblečení si senior přesně nezapamatoval. Je uvedl, že měla na hlavě šedou čepici s kšiltem. „Podle okradeného muže mluvila česky, bez dialektu a stále se smála," dodala policejní mluvčí.

Policisté případ vyšetřují jako krádež a porušování domovní svobody. V případě dopadení a prokázání viny hrozí viníkům až dvouleté vězení.