Bohužel se v tomto případě nejedná o výjev z úvodu detektivního románu, ale o scénu, jíž byli lidé svědky v úterý 21. června po čtrnácté hodině na frekventovaném parkovišti u supermarketu Albert v centru Vsetína.

„Policisté stojí pod nadjezdem Pionýrů, není přes ně příliš dobře vidět. Ale vypadá to, že stojí u plachtou zakrytého člověka," líčí z místa redaktor Valašského deníku, který byl shodou okolností jedním z kolemjdoucích.

Všímá si, že přivolaná sanitka odjíždí, aniž by zdravotníci kohokoliv naložili dovnitř. Je tedy zřejmé, že v tomto případě už pomoci nedokázali.

Oficiální zdroje krátce nato potvrzují, že na parkovišti nalezli kolemjdoucí mrtvolu jedenačtyřice­tiletého muže.

„V době příjezdu naší posádky byly na těle muže jasné známky smrti. Jeho oživení už nebylo možné. Lékařka mohla pouze konstatovat smrt," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Z jeho slov je patrné, že nešťastník na parkovišti nějaký čas ležel, než kdosi záchranáře uvědomil. Také proto už na pomoc bylo pozdě. „Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená pitva," upozornil Petr Olšan.

Nález bezvládného těla vyšetřují kriminalisté. „Totožnost muže prověřujeme," potvrdil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Upřesnil, že oznámení o nálezu těla přijali policisté osmnáct minut po čtrnácté hodině.

Podle neoficiálních a nepotvrzených informací zemřelý zřejmě patřil ke komunitě místních bezdomovců, kteří se pod nadjezdem u Alberta ve Vsetíně často pohybují. Proslýchá se také, že záchranáři muži už v minulosti několikrát pomáhali. Že by mohlo jít o bezdomovce, nevyloučil ani policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.