Kolem čtyřicítky květin zdobí vsetínské mosty. Některé už vandalové zničili.

Počínání vandalů vnímá jako nepochopitelné Lubomír Střelec, ředitel Technických služeb Vsetín, které se o květiny v truhlících starají.

„Takový vandalismus nemá smysl ani komentovat. Děláme všechno pro to, aby město vypadalo a tak to dopadá,“ posteskl si Střelec.

Technické služba rozmístily minulý týden kolem čtyřicítky truhlíků.

„Jsou samozavlažovací, i s osázením vyjde jeden na tisíc korun. Ve čtvrtek jsme začali a do rána už jeden zmizel,“ doplnil Střelec s tím, že zaměstnanci opečovávají květináče podle počasí i třikrát týdně.

Vsetíňan Dušan Póč kroutil nad zbytky květináče v korytu Rokytenky nevěřícně hlavou.

„Lidem není nic svaté. Co má město zkrášlit, je třeba v co nejkratší době zničit. Myslím, že máme slabou městskou policii. Vozí se jen v autech jak v americkém filmu. Pěšky je na ulici neuvidíš,“ zlobil se Vsetíňan.

Ředitel Městské policie Vsetín Patrik Pecina vysvětlil, že ne vždy mají k dispozici tolik zaměstnanců, aby mohli postavit jednu autohlídku a jednu pěší.

„Většinou přes týden jsme rádi, když dáme jednu autohlídku. Ta díky autu může rychleji reagovat na oznámení a má větší akční rádius než pěší,“ sdělil Pecina s tím, že když není pěší hlídka vidět, neznamená to, že není někde venku.

Květináče na mostech mohou strážníci monitorovat během klasického výkonu služby.

„Když je na dané místo vidět, můžeme i kamerovým systémem. Ten ale nemůže danou oblast sledovat čtyřiadvacet hodin denně, nebo celou noc. Zbytek prostoru by zůstal nepokrytý,“ uzavřel Pecina.