Prvním prohřeškem na seznamu, který má trojlístek na svědomí je zpronevěra. Uchýlil se k ní pětadvacetiletý mladík z Vigantic v prosinci minulého roku. „Půjčil si od svého známého auto s tím, že ho za měsíc vrátí. Majitel se už ovšem vozu nedočkal. Muž je totiž prodal a peníze si nechal,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Letos v červnu se zase stejný lump vloupal do garáže rodinného domku v Rožnově a odnesl si křovinořez a dvě jízdní kola. Ukradené věci údajně prodal.

Letos v srpnu se měl mladík z Vigantic vydat, společně s dvaatřicetiletým kumpánem z Havířova, krást naftu. „V areálu betonárky v Rožnově jí odčerpali ze dvou nákladních vozů Tatra čtyři sta dvacet litrů za dvanáct tisíc korun,“ řekla Javorková.

Havířova je navíc obviněn z krádeže volně odložených hliníkových kol z bývalého školního statku v Rožnově a tří pivních sudů a přepravek s láhvemi od piva ze zamřížovaného boxu za prodejnou potravin v témže městě. „U těchto krádeží mu měl asistovat dvaadvacetiletý mladík z Frenštátu. Oba dva jsou navíc v podmínce za předchozí trestné činy,“ doplnila Javorková. Všichni tři obvinění jsou stíháni na svobodě.