„V pondělí zadrželi policisté v Hodoníně třiatřicetiletého muže z Rožnova. Po jmenovaném bylo totiž vyhlášeno celostátní pátrání," vysvětlila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muž vypomáhal vloni na jaře při malování pokojů v rodinném domku na Valašskomeziříčsku. Při práci našel obálku s penězi, které ukradl. Z domku bezprostředně po krádeži odešel, protože měl strach, aby nebyl odhalen. Jeho spolupracovníkovi se zdálo divné, že muž bez rozloučení zmizel.

„Později od lidí zjistil, že měl muž mít u sebe větší finanční hotovost, proto kontaktoval majitele domku s tím, aby si zkontrolovat, zda mu nějaké peníze nechybí. Vlastník domku přišel nato, že mu zmizelo tři sta tisíc korun," vylíčila Javorková.

Po zloději se ale jakoby slehla zem. I když policisté pátrali po místech, kde by se mohl zdržovat, najít se ho nedařilo. Až v pondělí. Kriminalisté zloděje vyslechli a předali mu záznam o sdělení podezření z krádeže.

„Při výslechu krádež přiznal a uvedl, že peníze utratil za pouhé tři týdny. Za majetkovou trestnou činnost byl už v minulosti několikrát stíhán," doplnila policejní mluvčí.