K přepadení došlo v sobotu kolem půl jedenácté večer.

„Nic přesnějšího si nevybavuji. Povalili mě zezadu. Ani nevím, kolik jich bylo. Snad tři, čtyři. Při pádu jsem si rozbil hlavu a hrozně to krvácelo,“ vzpomíná na nepříjemnou událost důchodce z Trávníků.

Jeho manželka se z incidentu nemohla vzpamatovat ještě dva dny poté.

„Přišel celý od krve. Zavolala jsem mu záchranku a odvezli ho. Několikrát během noci u nás byla kriminálka,“ popsala žena, která se policistů ptala na možnou souvislost s předchozími dvěma případy.

„Řekli, že to asi nesouvisí a že se jim ani nepřihlásil svědek z minulého případu. Já se mu nedivím, kdo by chtěl vysedávat na policajtech a chodit po soudech,“ řekla s povzdechem.

Na policii se nehlásí svědci, ale ani oběti podobných případů.

„Na úřad přišly dopisy, ze kterých vyplývá, že přepadení bylo více. Lidé ale mají strach je oznamovat. Abychom s tím mohli něco dělat, musí to lidé hlásit,“ zdůraznil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Vedení města hodlá poslední případy přepadání řešit co nejdříve.

„To, co se stalo, je šokující a nepřípustné. Plánuju svolat komisi složenou mimo jiné ze zástupců státní a městské policie a budeme se tím zabývat,“ nastínil nejbližší kroky starosta Růžička.

Policie řeší v krátké době třetí případ fyzického napadení. V polovině února bezdůvodně napadli na Trávníkách kolem půl sedmé večer tři neznámí muži osmačtyřicetiletou ženu. Povalili ji na zem a zbili.

O pět dní později, tentokrát na Rybníkách, rovněž tři muži ve věku asi dvaceti let okradli devětatřicetiletou ženu o kabelku. Ke zranění nedošlo, ženě vznikla škoda šest tisíc korun.

„Oba případy nadále vyšetřujeme. Žádnou souvislost mezi nimi prozatím nevidíme,“ vyjádřil se policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

„Poslední incident ze sobotní noci prověřujeme. Prozatím nebudeme poskytovat další informace,“ uzavřel policejní mluvčí Malcharczik.