Událost se stala v červenci 2009 kolem jedné hodiny v noci. Dvaačtyřicetiletá majitelka baru chtěla jít po práci domů. Když vyšla vstupními dveřmi ven, objevil se před ní neznámý muž, který ji natlačil zpět do podniku a chtěl peníze.

„Žena mu řekla, že žádné nemá. Nato násilník zareagoval tak, že ji udeřil do obličeje, přinutil ji lehnout si na zem a pak bar prohledával," vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Když žádné nenašel, znovu požadoval po majitelce, aby mu řekla, kde peníze jsou. Protože mu žena odmítala odpovědět, vzal násilník nůž, se kterým ji ohrožoval.

„Několikrát ji hrubě kopl a odtáhl na chodbu, kde ji zamkl. Muž si z objektu odnesl příruční pokladnu a číšnický flek s několika tisíci korunami, dále cigarety a ženin batoh s osobními věcmi," popsala Javorková.

Lupič způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun. Majitelka baru utrpěla mimo pořádného šoku naštěstí jen pohmožděniny. V baru byla zamknuta od jedné hodiny v noci až do rána, kdy tam přišli její známí, kteří měli od podniku klíče.

„Kolegové na místě činu zajistili několik stop, které zaslali na zkoumání na odbor kriminalistiky," řekla mluvčí. Teď policisté obdrželi výsledky. Biologické stopy odpovídají třicetiletému muži z Nového Hrozenkova. „Zadrželi jsme ho, ale přesto, že testy jsou jednoznačné, k surové loupeži se násilník nepřiznal. Muže jsme proto po obvinění propustili na svobodu," doplnila Javorková.

Za loupež muži hrozí až desetiletý trest ze mřížemi.