Cizí žena zazvonila u dveří bytu staré paní kolem půl jedenácté dopoledne. „Přišla s tím, že jí nese výhru ve výši tisíce korun, přičemž v ruce držela dvoutisícovou bankovku a hodlala vstoupit do bytu,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Důchodkyně ji však dovnitř pustit nechtěla a snažila se zajistit vstupní dveře bezpečnostním řetízkem.

„To se jí však nepodařilo, protože neznámá žena do dveří tak prudce strčila, až stařenka upadla na zem a zůstala v bezvědomí nějaký čas ležet,“ vylíčila Javorková. Drzá zlodějka mezitím vešla do bytu a vzala staré paní několik desítek tisíc korun.

Když přišla seniorka k vědomí, uviděla v obývacím pokoji na podlaze věci vyházené ze šuplíků a skříní. Peníze a vkladní knížka chyběly. „Zavolala proto svým příbuzným, kteří krádež oznámili na policii. Na místo přijela i rychlá záchranná služba, která odvezla starou paní do nemocnice i přesto, že neměla žádné viditelné zranění,“ uvedla Javorková.

Policisté zjistili, že neznámá zlodějka byla ve věku kolem třiceti let, střední postavy. Měla oblečenou zelenou bundu a na hlavě bílou kšiltovku.

„Případ vyšetřujeme jako krádež a porušování domovní svobody. Pachatelce hrozí po dopadení a prokázání viny u soudu až pětileté vězení,“ uzavřela Javorková.