V obou případech, které policisté řešili uplynulý víkend, sehrál roli alkohol.

V sobotu ve dvě hodiny v noci přivolala osmatřicetiletá žena do bytu na jednom vsetínském sídlišti hlídku, protože ji její druh fyzicky napadl.

„Udeřil ji několikrát do obličeje, a to v přítomnosti nezletilých dětí,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muž byl opilý, nadýchal dvě promile alkoholu. Protože byl agresivní a vypadalo to, že bude v napadání pokračovat, odvezli ho policisté do cely.

Zároveň muži zakázali vstup do společného obydlí s jeho družkou na deset dnů.

„Během vyšetřování se ukázalo, že dvaačtyřicetiletý násilník verbálně i fyzicky napadá svoji družku už několik let. Jednou ji dokonce chtěl vyhodit z otevřeného okna,“ řekla Javorková.

Druhého muže vykázali policisté v neděli odpoledne. Z domu na deset dnů musel odejít jedenasedmdesá­tiletý Vsetíňan, který několik měsíců, vždy v podnapilém stavu napadá v bytě na jednom vsetínském sídlišti svoji o osm let mladší manželku. „Oba muži jsou podezřelí z přečinu týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ vylíčila policejní mluvčí.

V prvním případě násilníkovi hrozí až osmileté vězení, protože týrá osobu blízkou již několik let. Staršímu muži hrozí čtyřleté vězení.